Skip to content

Kolegą ir sporto aikštelėje pažinsi

MI informacija

Kaip manote, kas sieja tokias sporto šakas kaip šaškės, stalo tenisas, futbolas, tinklinis, krepšinis, smiginis, plaukimas ir jėgos trikovė? O ką bendro turi pasieniečiai, mokytojai, policininkai, sportininkai ir gaisrininkai? Teisingas atsakymas – rajono įstaigų sporto žaidynės, kurios vyksta jau ketvirtus metus. Pagrindiniai šių metų žaidynių varžovai buvo ,,Pasienio“, ,,Policijos“ ir ,,Mokytojų“ komandos. Kai kuriose rungtyse dalyvavo ir Ignalinos kultūros ir sporto treneriai, o štai ,,Gaisrininkai“ šįkart nebuvo aktyvūs varžybų dalyviai. Gal įtemptas darbo grafikas sutrukdė, o gal pritrūko darbuotojų, kurie paskatintų kolegas dalyvauti ir imtųsi organizacinės veiklos?

Šiemet, kaip, beje, ir visus kitus metus, nugalėtojais tapo ,,Pasienio“ komanda, surinkusi 54 taškus. Antrąją vietą, nusileidę varžovams tik keturiais taškais, iškovojo ,,Mokytojai“. Trečia buvo ,,Policija“, ketvirtąją vietą užėmė ,,Sporto centras“, penktąją – ,,Gaisrininkai“. Įdomu tai, kad stebint apdovanojimo ceremoniją buvo sunku atspėti, kas iš jų čempionai – visų komandų dalyviai šypsojosi, pokštavo, patraukdami vienas kitą „per dantį“  ir daugiau buvo panašūs į seniai besimačiusius draugus, nei į konkurentus.

Buvo įdomu sužinoti, kaip susibūrė tokios smagios komandos ir kokie motyvai jas skatina kasmet tiek laiko praleisti, varžantis įvairiose rungtyse. Dalyviai mielai pasidalijo savo įspūdžiais. ,,Policijos“ komandos lyderis, Prevencijos poskyrio specialistas Laimutis Dubaka džiaugėsi, kad turnyro metu savo kolegas ir viršininkus galima geriau pažinti kaip asmenybes ne tik darbe, bet neformalioje aplinkoje: kaip jie reaguoja į įvairias sportines situacijas, kaip dirba komandoje. Pasak jo, dalyvaujant varžybose, kolegoms atsiranda galimybė propaguoti savo kultivuojamą sporto šaką, pasidalinti patirtimi su kolegomis. Jau nebe pirmus metus komandos sudėtis mažai kinta, tik prie senbuvių dar prisideda ir naujokų. Kadangi policijos darbe sveika gyvensena yra vienas iš prioritetų, administracija palankiai žiūri į dalyvavimą žaidynėse ir net pakoreguoja darbo grafiką, kad darbuotojai galėtų dalyvauti varžybose. L. Dubaka akcentavo, kad šiemet geresni jų jėgos trikovės rezultatai – gal tam turėjo įtakos dažnos treniruotės naujai įrengtoje rajono policijos komisariato sporto salėje?

Savo administracijos geranoriškumą, sudarant sąlygas varžytis, minėjo ir ,,Pasienio“ komandos siela, Sargybų skyriaus vyr. specialistas Jevgenijus Amelinas. Kadangi pareigūno darbas neatsiejamas nuo geros sportinės formos, darbuotojai netgi skatinami suteikiant kelias papildomų atostogų dienas, tačiau, J. Amelino nuomone, net ir be šio paskatinimo kolegos dalyvautų. Pasak jo, komanda jau yra sukaupusi varžybų įdirbį ir patirties, dalyviai patys laukia žaidynių. Kaip ir policininkų, jų komanda jau susiformavusi (žaidynėse dalyvauja Pūškų, Tverečiaus, Specialiosios paskirties užkardų ir rinktinės štabo atstovai). Pokyčių yra tiek, kad vadovavimą komandai iš Sienos kontrolės skyriaus vyr. specialisto Kazio Drūteikos perėmė J. Amelinas ir pasikeitė keturi žaidėjai. Kalbėdami apie naujokus, kolegos ypač džiaugėsi G. Pavkino sėkme, girdami jį kaip gerą kolegą ir puikų futbolo, tinklinio žaidėją bei plaukiką.

,,Mokyojų“ komandos, vienijančios rajono kolegas, lyderė Ignalinos gimnazijos kūno kultūros mokytoja Aušra Čeponienė akcentavo sėkmingus pasirodymus futbolo, krepšinio ir stalo teniso varžybose. Pasak jos, kiekvienoje žaidynių sporto šakoje jų komanda turi savus lyderius, kurie imasi iniciatyvos ir padeda pasiekti gerų rezultatų. Ji džiaugėsi komandos darna ir noru tobulėti bei smagiai kartu praleisti laiką sporto salėje.

Žaidynių iniciatorius bei organizatorius, Ignalinos kultūros ir sporto centro specialistas-metodininkas Mantas Ilgūnas pasakojo, kad idėja organizuoti rajono įstaigų žaidynes ir kilo dėl to, kad sportuoti būtų skatinamas kuo didesnis būrys žmonių. Pirmosiose žaidynėse stebėjome mažiau sporto šakų, tačiau, atsižvelgiant į dalyvių pageidavimus, jų kiekis papildytas. Beje, pasakodami apie žaidynes, jų dalyviai kalbėjo, kad ir patys prisideda prie nuostatų koregavimo, kasmet tariasi dėl taškų skaičiavimo sistemos, pateikia savo pasiūlymų – galima sakyti, kad žaidynės yra gyvas ir nuolat kintantis procesas. Tokiu komandų aktyvumu ir organizuotumu džiaugėsi ir M. Ilgūnas.

Tiesa, patys varžybų dalyviai stebėjosi, kad Ignalinoje, esant nemažam kiekiui didesnių organizacijų, trūksta norinčių dalyvauti žaidynėse, pasigendama didesnės konkurencijos. Pasiruošti kitų metų žaidynėms laiko dar yra – gal atsiras daugiau norinčių pajusti sportinį azartą ir išgyventi puikias emocijas, leidžiančias pamiršti darbinius rūpesčius?

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje