Skip to content

Vakar prasidėjo lydekų žvejyba

MI informacija

Nuo vakar, balandžio 21-osios, jau galima žvejoti lydekas – baigėsi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nustatytas laikas (nuo vasario 1 iki balandžio 20 d.), kuomet žvejams mėgėjams buvo draudžiama jas gaudyti. Šią dieną įsigali ir leidimas žvejoti, masalui naudojant gyvą žuvelę.

Nors draudimas ir nebegalioja, tačiau tai nereiškia, kad nebelieka jokių žvejybos, gaudant lydekas, taisyklių apribojimų. Aplinkosaugininkai primena, kad ir šiais metais per vieną žvejybą leidžiama sugauti ir paimti ne daugiau kaip tris, ir ne mažesnes, kaip 45 cm lydekas. Sugavus daugiau ar mažesnių, reikia nedelsiant jas paleisti atgal į tą patį vandens telkinį, nes to nepadarius – teks susimokėti po 157,91 Eur už kiekvieną lydeką žuvų ištekliams padarytai žalai atlyginti. Ši suma patrigubės – po 473,73 Eur už kiekvieną, jei lydekos bus sugautos draustinyje ar rezervate. Taip pat už pažeidimą gresia administracinė bauda iki 289 Eur bei įrankių ir priemonių konfiskavimas.

Žvejai vėl gali mėgautis lydekų žvejyba, tačiau turi nepamiršti, jog draudimas žvejoti starkius dar nesibaigė – jų žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d., tad lydekų žvejybos metu pagavę starkį, rekia nedelsiant jį paleisti

Pavasariui įpusėjus ir orams šylant, vis daugiau žvejų traukia prie vandens telkinių. Žvejyba vykdoma, vadovaujantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis. Tad norime priminti ir atkreipti dėmesį, kad:

asmenys, norintys gaudyti lydekas arba bet kurias kitas žuvis, turi turėti tame vandens telkinyje žvejoti leidžiantį leidimą arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinančius dokumentus;

žvejai mėgėjai, vandens telkiniuose naudodami plaukiojimo priemones, privalo laikytis aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis.

Plaukiojimas vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis yra apibrėžiamas ne viena svarbia nuostata, tačiau be visų jų itin svarbu atsiminti apribojimą apie plaukiojimą vandens telkiniuose, kurie patenka į saugomas teritorijas. Taigi, iki birželio 21 d. bet kokiuose vandens telkiniuose saugomose teritorijose su bet kokio galingumo vidaus degimo variklius turinčiomis savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis plaukioti griežtai draudžiama.

Išsamią informaciją apie sąlygas plaukioti vandens telkiniuose galima rasti aplinkos ministro 2004 m. balandžio 15 d. įsakyme Nr. D1-187 ,,Dėl aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis“ (žr. aktualią redakciją).

Apie pastebėtus žvejybos taisyklių pažeidimus gyventojus raginame pareigūnus informuoti tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje