Skip to content

Savivaldybėje priimti JAV ambasados atstovai

Balandžio 22 d. Ignalinoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados atstovai. Jie buvo priimti savivaldybėje, lankėsi rajono vietos veiklos grupės administracijoje, Ignalinos gimnazijoje, vėliau vyko į Senosios bitininkystės muziejų Stripeikiuose.

JAV ambasados Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovas Rajanas Kempbelas ir du šio skyriaus darbuotojai (Jonas Vasilevičius ir Semas Smitas) susitiko su meru Henriku Šiaudiniu ir savivaldybės administracijos direktoriumi Vidu Kreivėnu. Meras trumpai pristatė rajoną, savivaldybės veiklą, akcentavo turizmo, sanatorinio gydymo kryptis, pastaraisiais metais sustiprėjusį žemės ūkį, biokuro naudojimą, kalbėjo apie Didžiasalyje esamas dideles molio atsargas. Svečias sakė, kad jam prieš keletą metų yra tekę su draugais plaukti Ignalinos ežerais, taigi jis žino, kokia graži šio krašto gamta ir kokios yra turizmo galimybės. Ambasados atstovas domėjosi rajono ekonominiu gyvenimu, investicijomis. Jis sakė Lietuvoje dar dirbs trejus metus, todėl nori kuo geriau ją pažinti. „Suprantu, kad Vilnius nėra visa Lietuva ir kad daugelyje regionų situacija smarkiai skiriasi“, – sakė R. Kempbelas.

Susitikime kalbėta apie galimą regionų kooperaciją, Amerikoje vykstančius rinkimus ir prasidedančią  rinkiminę kampaniją Lietuvoje. Paklaustas, ką gali pasakyti apie būsimus rinkimus, meras H. Šiaudinis sakė, kad  bus daug populizmo, daug netiesos ir demagogijos, tačiau to, kaip minėta, turbūt negalima išvengti visose šalyse. Aptarta Lietuvoje vykstančių karo pratybų, kuriose dalyvauja ir Amerikos kariai, įtaka žmonių psichologinei savijautai. „Žmonės supranta, kad ginklavimasis, pratybos pirmiausia pareikalauja daug lėšų. Karo grėsmės nuojautos negali būti malonios. Žmonių nuomonės tais klausimais labai įvairios.“, – teigė meras.

Susitikimo pabaigoje apsikeista suvenyrais. Svečiai dėkojo už šiltą priėmimą ir jiems skirtą laiką. Ignalinoje Rajanas Kempbelas dar, sakė, tikisi apsilankyti. Jis, beje, gana neblogai kalba lietuviškai.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje