Skip to content

„Proto bokštai“ gyvena Linkmenyse, Daugėliškyje ir Didžiasalyje

Vykdant projektą „Vidutinio, vyresnio ir pagyvenusio amžiaus žmonių informacinių, socialinių ir sveikatingumo įgūdžių ugdymas, naudojant naujausias kompiuterines technologijas Ignalinos rajono ir Visagino miesto bibliotekose“, Ignalinos viešoji biblioteka surengė protų mūšio turnyrą rajono mero taurei laimėti, skirtą ir Ignalinos 150-mečiui. Dalyvavo 27 komandos. Ignalinoje žaidė 5–6 komandos, likusios – kaimų bibliotekose, taip pat dalyvavo Zarasų, Panevėžio, Visagino ir Šiaulių r. Naisių bibliotekų komandos. Tai buvo įmanoma, nes pagal minėtą projektą įsigyta išmaniosios informacinės įrangos ir priemonių, tad žaidimas iš Ignalinos viešosios bibliotekos buvo transliuojamas internetu.

Protų mūšį sudarė du etapai, kiekviename jų buvo po 3 skirtingų temų turus, kiekviename ture – po 10 klausimų (iš viso reikėjo atsakyti į 60 klausimų). Vieno klausimo atsakymui buvo skirta 1 minutė, pasibaigus turui, atsakymus internetu reikėjo išsiųsti per 3 min. Bemaž visi klausimai buvo apie rajono gamtą, geografiją, istoriją ir pan. Žaidimo metu drausta naudotis bet kokiais informacijos šaltiniais: kompiuteriais, knygomis, telefonais ir pan.

Penktadienį laimėjusioms komandoms įteiktos taurės ir kitos dovanos. Pirmąją vietą protų mūšyje užėmė „Linkmeniškiai“, atsakę į 58 klausimus iš 60-ties. Antra liko komanda „Jurginis“ iš Daugėliškio (56), trečia – „Sala“ iš Didžiasalio (taip pat 56 tšk.). Po 56 taškus surinko trys komandos, po 51 – penkios, po 49 – dvi, po 46 – trys komandos. Šiais atvejais užimtą vietą lėmė atsakymų atsiuntimo laikas. Kas atsiuntė anksčiau, tas ir turnyro lentelėje palypėjo aukščiau. Vienuoliktąją vietą (51 tšk.) užėmusi komanda „Kovinė beždžionė“ liko paslaptyje, nes neaišku, kas joje ir iš kur žaidė.

Iš Ignalinos bibliotekoje žaidusių komandų geriausiai pasirodė rajono savivaldybės komandos „Baltoji lelija“ (49 tšk.), Viešosios bibliotekos „Eurošprotai“ (46 tšk.) ir Ignalinos rajono policijos asociacijos komanda (46 tšk.).

Prizininkai apdovanoti taurėmis ir arbatos rinkiniais, arbatos gavo ir visos komandos iki vienuoliktos vietos. Visoms 27 protų turnyre dalyvavusioms komandoms dovanų atvežė Visagino viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė. Pasveikinusi žaidimo dalyvius, ji įteikė gražių atvirukų su olimpinio vicečempiono, kanojininko Jevgenijaus Šuklino sveikinimais ir autografais. Sveikinime rašoma: „Švenčiant Ignalinos miesto 150-metį ir užbaigiant Nacionalinę bibliotekų savaitę, linkiu sėkmės ir ateityje aktyvinti bibliotekų ir vietos bendruomenių bendradarbiavimą. Atraskime bibliotekoje šventovę, o savyje puoselėkime poreikį kuo dažniau lankytis joje. Tik čia žmogus gali virsti asmenybe, talentas – genijumi, tamsą gali nušviesti pažinimo šviesa. Su geriausiais linkėjimais, Lietuvos kanojininkas, olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas“.

Apdovanojimus įteikė ir visus pasveikino rajono vicemeras Gintautas Kindurys. „Šis protų mūšis parodė, kad ir sėdint prie stalo galima labai turiningai ir įdomiai praleisti laiką“, – sakė jis.

Renginyje susirinkusiems grojo ir dainavo Deimantė ir Eimantas, dainavo viešnia iš Visagino, šio miesto bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Oksana Bielskaja.

Protų mūšius manoma rengti ir rudens žiemos vakarais. Galbūt tai bus žaidimas ir „Mūsų Ignalinos“ taurei laimėti. Klausimai būtų ir apie rajoną, Lietuvą, Europą, NVS šalis ir pan.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje