Skip to content

Žvejai tikrinti naktį

MI informacija

Aplinkos ministerijos Utenos RAAD Ignalinos agentūra gegužės 2 d. suplanavo ir atliko verslinės žvejybos, vykdomos rajone, patikrinimus. Šiuo metu migruojantys unguriai mūsų rajone gaudomi  septyniolikoje vietų. Šiai žvejybai vykdyti konkurso būdu yra išduoti specialūs leidimai. Žvejai verslininkai,  žvejodami, privalo laikytis Verslinės žvejybos taisyklių.  Neverslinio dydžio  nuo 35 cm iki 45 cm ungurių jų laimikyje gali būti ne daugiau nei 10 proc., o mažesnius nei 35 cm  ungurius gaudyti draudžiama. Žvejai privalo žvejybą vykdyti tik paženklintais atitinkamomis plombomis įrankiais, taip pat pildyti nustatyto pavyzdžio Žvejybos žurnalą. Kaip laikomasi šių reikalavimų, tikrinta naktinio reido metu.

Susiruošus vykti į reidą, pareigūnus pasiekė pranešimas iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos pareigūnų. Pranešta, kad prie Lazinkų kaimo tilto per Birvėtos upę sulaikytas asmuo su 6 statomais tinklaičiais. Skubiai nuvykus į įvykio vietą išsiaiškinta, kad Rimaldiškės k. gyventojas A. G. upės senvagėje ketino žvejoti draudžiamu būdu ir draudžiamais įrankis. Buvo parengęs virvę, skirtą pertraukti tinklaičius per upę, jam buvo pasirengęs talkinti kaimynas, kuris tą virvę turėjo traukti, tačiau planus sujaukė akylai pasienio ruožą saugantys pareigūnai. Pilietis buvo sulaikytas, nespėjęs padaryti pažeidimo. Jo bendras po sulaikymo ėmė skųstis sveikatos sutrikimais, todėl buvo išleistas namo gydytis, juk už norus pažvejoti nebaudžiama. O tinklų savininkui už draudžiamų žvejybos įrankių laikymą surašytas Administracinės teisės pažeidimo protokolas pagal ATP kodekso 87 str. 2 dalį, paimti tinklaičiai. Nutarimas byloje bus priimtas Utenos RAAD Administracinių bylų nagrinėjimo skyriuje, gali būti skirta bauda  nuo  144 iki 289 eurų su  įrankių konfiskavimu.

Tęsdami reidą, pareigūnai patikrino keturis žvejus verslininkus, nors buvo planuota patikrinti daugiau.  Trims žvejams inspektoriai priekaištų neturėjo, o Dringykščios upelyje žvejojusiam žvejui surašytas Administracinės teisės pažeidimo protokolas už netinkamą Žvejybos žurnalo pildymą. Už šį pažeidimą pagal ATPK 873 str. 1 d. gali būti skirtas įspėjimas arba bauda  nuo 14 iki 72 eurų.

Ignalinos agentūros pareigūnai prašo piliečius apie pastebėtus pažeidimus informuoti aplinkos apsaugos pareigūnus, skambinant 112.

Ignalinos agentūros nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje