Skip to content

Kai lenktyninių motociklų gausmas – gražiausia muzika ausims

MI informacija

Nuvykus pasisvečiuoti pas anytą savaitgaliais už miško esančiame karjere, dažnai tekdavo išgirsti sportinių motociklų gaudesį. Kadangi gyvename giminių krašte, kur vienas kitą gerai pažįsta, netruko paaiškėti, kas tie ramybės drumstėjai. Tai dažnam ignaliniečiui žinoma Kristinos ir Gintaro Skudučių šeima su savo trimis atžalomis Aidu, Agilija ir Adrija. Tiesa, dalis šeimos narių atlieka palaikymo komandos funkciją, o trasoje treniruojasi jaunėlis Aidas ir vyriausioji Adrija.

Tapo įdomu, kodėl būtent šiam sportui jie nutarė skirti šeimos laisvalaikį ir nemažas pajamas. Pasak tėčio Gintaro, viskas prasidėjo nuo sūnaus – juk kuris berniukas nenori važiuoti? Nupirkus motociklą jam, šį pomėgį išbandyti užsimanė ir Adrija. Lyg tyčia tomis dienomis visur spėjanti mama rado skelbimą apie motokroso varžybas Rokiškyje ir visi pasitarę nutarė bandyti dalyvauti. Kaip pasakojo pati mama Kristina, iš pradžių dalyvavimo varžybose patirties gerokai trūko ir jų šeima stebino tuos senbuvius, kurie varžybų patirtį perduoda iš kartos ir kartą. Tačiau pirmas žingsnis jau buvo žengtas ir rugtyniavimo azarto bacila užsikrėsta.

Vėliau vairavimo įgūdžiai stiprėjo, motociklai buvo pakeisti į galingesnius. Paklausite, kas iš tokio pomėgio, kur vien tik nesibaigiančios investicijos? Pirmiausia tėvai nori sudaryti vaikams sąlygas išbandyti įvairias veiklas, kad šie realizuotų save bei apsispręstų, kuo norėtų užsiimti ateityje (Aidas, be motosporto, dar žaidžia badmintoną, turi gražų balsą, Agilija, mėgstanti pralėkti keturračiu, lanko muzikos mokyklą ir dainuoja ansamblyje ,,Pumpurėliai“, Adrija muzikos mokyklą baigia šiemet ir dar randa laiko badmintono, futbolo, tinklinio treniruotėms bei įvairiai aktyviai veiklai mokykloje). Be to, dalį lėšų pavyksta sutaupyti, kadangi motociklų remontu užsiima patys. Sulaukia paramos ir iš UAB ,,Romnesa“ savininko Romualdo Spulio, dalį sumos, reikalingos Aido šalmui įsigyti, yra skyrusi rajono savivaldybė. Beje, motokroso klubas „Oscar Mx Team“, kurio tikslas – suburti jaunus motokrosininkus bei padėti jiems tobulėti, susidomėjo G. ir K. Skudučių atžalomis ir sumoka Aido startinį mokestį, o Adrijai finansavo licencijos įsigijimą. Pinigus  nuo vieno lenktynių sezono iki kito tenka kaupti ir specialiai aprangai, kad važiavimas būtų saugus, ir kelionėms į varžybas, kurios paprastai vyksta Žemaitijos regione arba užsienyje.

Tačiau Skudučių šeima šiose išvykose įžvelgia ir pagrindinį privalumą – vykdami visi kartu jie daugiau laiko praleidžia drauge, randa progų dar ir vietines grožybes apžiūrėti, jūrą aplankyti. O ir naujų pažinčių nemažai užsimezgė – antai Aidas dabar gimtadienius švenčia jau su naujais draugais, kurie varžovais jaučiasi tik lenktynių trasoje.

Žinote, teko įvairių atsiliepimų apie šią patrakusią šeimyną išgirsti: dažnas sakė, esą kokie gi tie tėvai, kurie  savo vaikus patys į pavojų stumia tokį pomėgį palaikydami. Ir pati mama Kristina sutiko, kad čia, kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, yra traumų tikimybė. Tačiau pati stebėdama treniruotę, mačiau, kokią gausą apsaugos kantriai ant savęs maukšlinosi Aidas ir Adrija, mačiau, kaip Gintaras ir Kristina net ir bendraudami su manimi nenuleido akių nuo važiuotojų, sekė kiekvieną variklio garso pakitimą. Ten aš vienintelė atrodžiau kaip iš detalės iškritęs varžtas – visi kiti puikiai žinojo savo funkcijas, be žodžių sutartinai krovėsi techniką, tą pačią akimirką susitarė, kur ir kaip gauti nutrūkusią treniruotės metu Adrijos motociklo grandinę. Man beliko tik stebėti šią tarsi darnus mechanizmas veikiančią šeimą.

Viešnagė pas G. ir K. Skudučius bei parodomasis važiavimas trasoje pralėkė greitai. Mielai dar būčiau ilgiau pasėdėjusi jų sodybos kieme, apsupta klegančios šeimynos ir besimėgaudama kvapnia kava – kažkodėl iškart pasijutau ten tarsi pas senus pažįstamus pakliuvusi. Tačiau ir mane reikalai vijo, ir jiems, kai pats lenktynių ir kitos veiklos įkarštis, laikas brangus. Beliko palinkėti sėkmės. Užtai savaitgalį už miško negirdėdama jų motociklų gaudesio, dabar jau žinosiu, kad tądien jie kaupia patirtį kur nors varžybose.

Nuotraukos asmeninio K. ir G. Skudučių archyvo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here