Skip to content

Teismas: vogti maistą, jeigu esi neturtingas ir alkanas – ne nusikaltimas

Italijos Aukščiausiasis teismas paskelbė, jog jeigu skurdžiai gyvenantis ir alkanas žmogus pavagia maisto, tai neturi būti laikoma nusikaltimu. Anot teismo, jeigu iš parduotuvės nesusimokėjus pasiimama maisto iš būtinybės – didelio skurdo ir alkio, už tai bausti nereikėtų.

Neįprastas sprendimas priimtas byloje dėl benamio, kuris 2011 m. mėgino pavogti du gabalėlius sūrio ir pakuotę dešrelių Genujoje. Tai tuomet kainavo 4 eurus. Iš Ukrainos atvykęs 36-erių Romanas Ostriakovas buvo pastebėtas kitų parduotuvės lankytojų, ir jie pranešė apsaugai. Vyras buvo suimtas. Teismas jį nuteisė 6 mėnesiams kalėjime ir 100 eurų bauda. Žinoma, jis jos negalėjo sumokėti.

Jį gynę teisininkai pateikė apeliaciją. Pirmą kartą ji buvo atmesta, o kreipusis antrą kartą į Aukščiausią šalies teismą, šis nusprendė pirmosios instancijos teismo sprendimą pakeisti ir nuosprendį anuliuoti. Teismo teisėjų nuomone, jeigu pavagiamas nedidelis kiekis maisto iš būtinybės, tai neturi būti nusikaltimas.

Italijos laikraštis „La Stampa“ teismo sprendimą gyrė kaip užuojautos pergalę laikais, kai ekonominė krizė ir augantis nedarbas daug žmonių yra įstūmę į skurdą. „Teismo sprendimas mums visiems primena, kad civilizuotoje šalyje niekam neturėtų būti leidžiama mirti iš bado“, – rašoma pirmajame puslapyje.​

Informacijos šaltinis: www.15min.lt

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje talpinamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius. Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje