Skip to content

Vasaros pramogos ANP Gamtos mokykloje

Meironų kaime, Lūšių ežero pakrantėje, pušų paunksmėje įsikūrusi atnaujinta gamtos mokykla siūlo puokštę smagių veiklų mokiniams ir šeimoms. „Jei norite ne tik pakeliauti, bet ir atidžiau susipažinti su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, jau turite galimybę išsirinkti ir užsisakyti labiausiai jums tinkamą edukacinę programą ar visą jų puokštę, dar ir su nakvyne jaukiuose Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokyklos kambariuose. Edukacines programas jums ves patyrę ir savo darbą mylintys bei išmanantys Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir etnokultūros specialistai“, – teigia Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direktorius Gedas Kukanauskas.

Gamtos mokykla Meironyse

G. Kukanausko teigimu, veiklą pradėjo ir Meironyse naujai pastatyta Gamtos mokykla. Vieni pirmųjų joje lankėsi Ignalinos moksleiviai. Čia vyko seminaras „Sutartinių mokymai Ignalinos rajono mokiniams“. Šis seminaras, kurį vykdo ANP ir Labanoro regioninio parko direkcija – vienas iš projekto „Aukštaitijos regiono sutartinių šventė „Sutarjėla“ Ignalinos krašte“ renginių.

Jau dabar veikia gausybė įvairiausių edukacinių programų. Tereikia patiems išsirinkti norimą. Pateikiame programų sąrašą: „Iš kur, iš kur tos spalvos?“, „Žalias žolynėlis, spalvų margumėlis“, „Paukščio išorinė sandara“. Pažintis su paukščiais, „Aš – kraštovaizdžio architektas“, „Suskaičiuok paukščius“, „Amžinas dangaus sūkurėlis“, „Ledyno veiklos detektyvai“, edukacinis žygis „Pažink vabzdžių pasaulį“, edukacinis žygis „Mitinio kraštovaizdžio beieškant“, „Margutis – Jorutis atšlaimu riedėjo“, „Paukštis Rytų aukštaičių tautosakoje ir folklore“, „Sanobinė kuokynė“, „Paimsiu siūlelį – nupinsiu juostelę“, „Kodėl uosis alkas, o genys margas?“, „Senųjų gyventojų kailyje“, edukacinė viktorina/protmūšis „Ką tu, bitute?“, „Aina žmonįs rugius pjovį, oi/ Unt skudučių gražiai gorja oj oj oi“.

Jaunųjų reindžerių akademija

Šių metų naujiena – jaunųjų reindžerių akademija. Kas tai? Tai netradicinis būdas pažinti gamtą, pažvelgti į ją žinovų akimis, susilieti su ja. Užsiregistravusieji (12–17 m. amžiaus dalyviai) į akademiją, kartą per mėnesį (birželį, liepą ir rugpjūtį) dviem dienoms su nakvyne, praleis gamtoje su žinovais. Birželio sesijos metu reindžeriai susipažins su akademijos ir pačių reindžerių idėja. Susidraugaus su gamta taip, kad GAMTA+AŠ<būtų. Praktiškai pažins, kuo skiriasi pelkės, paežerės ar pievos augmenija, kas įdomaus vyksta žaliajame rūbe.

Liepos sesija skirta krašto kultūros, gamtos ir kultrūros ryšiui. Etnožygio metu reindžeriai susipažins su sakmėmis apipintomis parko vietovėmis, papročiais, išgirs savitą šio regiono folklorą.

Rugpjūtį iš arčiau reindžeriai susipažins su vandens pasauliu. Sužinos, kas gyvena, auga ar tiesiog vyksta vandenyje, dalyvaus žygyje valtimis Dringio ežere, skaičiuos ne tik vandens paukščius, bet ir ežero ragus.

Visų sesijų  metu bus vakarinės filmų peržiūros, smagūs žaidimai, netradicinės praktinės užduotys, nominacijos, kiti įdomūs iššūkiai.

Norintiems pasisemti žinių, pažinti gamtą, prasmingai praleisti laiką ir susirasti bendraminčių – Gamtos mokykla labiausiai tam tinkama vieta.

Dėl išsamesnės informacijos teirautis tel. (8 386) 47478 arba el., paštu: info@anp.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje