Skip to content

Ar pastebėjote gražiausią metų laiką?

Skuba paskutinės pavasario dienos.Nejučiajau ir Sėkmines atšventėm. Tuoj prasidės fenologinė vasara, kuri beveik niekada nesutampa su kalendorinės vasaros pradžia.Nužydėjus obelims,alyvoms ir pradėjus žydėti paprastajam erškėčiui, laikoma fenologinės vasaros pradžia.Visą pavasarį bangavę orai, pačiu atsakingiausiu mums laikotarpiu (gamta visus sezonus priima vienodai: ar tai apšaltų koks augalėlis, ar žūtų koks nors  gyvio jauniklis, ji dėl to„nepergyvena“), kai žydi sodai, paprastai apsilanko šalnos. Šiais metais didelė tikimybė, kad taip neatsitiks. Temperatūrų žemiau plius penkių laipsnių naktimis artimiausią savaitęsinoptikai neprognozuoja.Taigi galime šiemet tikėtis itin gausaus sodo kultūrų derliaus. Žinoma, savo dalį,kaip įprasta, nugvelbs kenkėjai,ligos.

Pirmosios gegužės dvi savaitės buvo labai palankios žemės mylėtojams atlikti visus lauko darbus.Tiesa, kai kuriose rajono  vietovėse lokaliniai lietūs vienai kitai dienai stabdė darbus.Dabar po sėjos,sodinimo, svarbu pasėliuose neleisti įsigalėti piktžolėms.Mėnesio pabaigoje jau turėtume ragauti valgomų sausmedžio uogų ir pirmųjų ankstyvųjų braškių, išaugusių atvirame grunte.Įdomu, kokių kainos  aukštumų pasieks pirmosios lietuviškos braškės? Aukštos daržovių,vaisių kainos „nekaltos“,„kalti“ menki mūsų atlyginimai.Taip teigia kai kurie politologai,ekonomistai.Mes, ignaliniečiai, esami vieni iš „biedniausių“ rajonų, dar ta Lenkija toli(už 300km), kur daugumos maisto produktųkainos net 2ir daugiau kartų mažesnės, nei pas mus.

Na, o gamtoje pats gražiausias laikas,galima teigti, jau ir praėjo.Kaip visada jis būna trumpas, nepastebimai greitai praeinantis.Dėl daugybės darbų pavasario šėlsmas daugumai mūsų būna pražiopsotas: vieni negali būti gamtoje dėl šienligės,kiti bijo agresyvių pavasario erkių, o dar ir uodai pikti, alkani puola.Atsigėrę klevo,beržų sulos, uodams, tiksliau uodėms, būtinai reikia kraujo, kad pratęstų giminę.Reikia džiaugtis kad mūsų uodai dar neplatina Zikos viruso.Praktiškai visi žvėrys turi jauniklius,visi sparnuočiai, kurie gyvena pas mus – atskridę.Pirmieji atskridę giesmininkai jau beveik nebegieda, nes jauniklius maitina,tik neseniai atskridusios devynbalsės, pečialindos, lakštingalos, volungės, margaspalvės musinukės dar džiugina mus savo balsais.

Taigi ateina vasara – ne tik darbų, bet ir kelionių metas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje