Skip to content

Atnaujinta sutartis su Breslauja

MI informacija

Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Baltarusijos, Breslaujos rajono. Vizito tikslas – atnaujinti 2007 m. pasirašytą bendradarbiavimo sutartį. Susitikime dalyvavo Breslaujos r. vykdomojo komiteto pirmininkas Vladimiras Dranevskis, Breslaujos deputatų tarybos pirmininkė Nina Pučinskaja, mūsų rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Švietimo, kultūros ir sporto vyresnioji specialistė Rasa Juodagalvienė.

Meras H. Šiaudinis pristatė svečiams rajono savivaldybės veiklą, akcentavo darbus, atliktus per 2007–2013 m. finansavimo laikotarpį. Tuo metu rajone įgyvendinta apie 150 projektų. Dabar savivaldybė rengiasi naujam 2014–2020 m. Europos Sąjungos finansinės paramos laikotarpiui, teikiami dokumentai. Praktiniai darbai turėtų prasidėti metų pabaigoje.

Daug dėmesio meras skyrė švietimo sričiai. Jis apgailestavo, kad, kaip ir visoje Europoje, Lietuvoje mažėja vaikų, todėl uždaromos mokyklos ir organizuojamas mokinių pavėžėjimas. Kiekviena rajono mokykla turi autobusus.

Svečiai pripažino, kad vaikų mažėjimo problema labai aktuali ir jiems. Baltarusijoje taip pat einama panašiu keliu kaip ir Lietuvoje, organizuojamas mokinių pavėžėjimas, tačiau kaimynai susiduria su autobusų trūkumo problema: ne kiekviena mokykla turi autobusus.

Domėtasi ir daug kalbėta apie vaikų ikimokyklinį ugdymą, vaikų globos namus. Breslaujos rajone siekiama steigti šeimos tipo vaikų globos namus, šiuo metu vis daugiau vaikų kaimyninėje šalyje paimama globoti į šeimas.

Aptarti socialinės paramos, vandens tiekimo, susisiekimo, žemės ūkio, komunalinio ūkio klausimai. Meras H. Šiaudinis pasidžiaugė, kad rajone nuo 2000-ųjų metų visiškai pereita prie kūrenimo biokuru.

Svečiai iš kaimyninės Baltarusijos taip pat džiaugėsi, kad modernizuojamas šilumos ūkis, pereinama prie kūrenimo durpėmis ir mediena, tačiau susiduriama su ekologinėmis problemomis, nes degdamos durpės teršia aplinką.

Breslaujos deputatų tarybos pirmininkė N. Pučinskaja pasiūlė savivaldybėms keistis mokinių, pasižymėjusių sporto, mokslo, kultūros ir kitose srityse, delegacijomis. Tai būtų gabių ir aktyvių mokinių skatinimas. Abi šalys tokiam pasiūlymui pritarė.

Vėliau pasirašyta Ignalinos ir Breslaujos rajonų bendradarbiavimo sutartis, kurioje numatyta skleisti gerąją regionų patirtį, stiprinti abiejų valstybių socialinę ir ekonominę partnerystę.

Po oficialaus vizito svečiai lankėsi Ignalinos krašto muziejuje, Ignalinos gimnazijoje, baseine, rajono ligoninės Reabilitacijos ir sveikatinimo skyriuje, o vėliau išvyko į atominę elektrinę.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje