Skip to content

168 valandos

Jonas BALTAKIS

Šykšti gegužė šilumą siūlo porcijomis. Tarsi žinomame S. Neries eilėraštyje: „Pirkite, ponai, tik už dvidešimtį sū“. Lauke saulė, žaluma, žiedų marios, o vėsa taip ir bėgioja nugara. Rytais kai kur dar ir silpna šalna automobilių stiklus šerkšnu pabalina. Gerai, kad nors rimtų šalnų pačiame sodų žydėjime šiemet nėra, o sodai žydi kaip niekad, tarsi paskutinį kartą. Bet yra ir gerų žinių – šiluma jau braunasi į mūsų geografines platumas. Pamažu, sunkiai, pėda už pėdos, bet jau, sako, vėl braunasi, atsėlina…

Didžiausias politikos skandalas šią savaitę, be abejo, kilo vienoje populiariausių partijų – Liberalų sąjūdyje. Nuriedėjo žinomų politikų galvos, kai pavasariniu žaibu STT kirto partijos lyderiui E. Masiuliui, apkaltinusi jį kyšininkavimu, iš vienos firmos į partijos juodąją kasą paėmusiu 100 tūkst. eurų. Aritmetika išvis įdomi: esą gavo 100 tūkst., pas seimūną pareigūnai rado 106 tūkst., o spėja, kad galėjo (ar turėjo) būti ir 250 tūkst. eurų. Iš vienos pusės – viskas gerai, STT kovoja su korupcija, antra vertus, įtartina, kad šis mojavimas dalgiu vėl prieš rinkimus. Kiek jau kartų buvo, kai triukšmingi priešrinkiminiai kirčiai ir bylos teismų taip ir nepasiekė, subliuško, tarsi ištirpo laike. Šiuo atveju, ko gero, pasidarbavo konkurentai, liberalus tyčia pakišę po STT giljotina, nes banknotai, pasirodo, sužymėti buvo. Garbė E. Masiuliui, kuris iškart atsistatydino iš partijos pirmininkų ir paprašė panaikinti jo, kaip seimūno, neliečiamybę, kas ir buvo padaryta. Susimovė ir partijos milijonierius A. Guoga, laikinuoju pirmininku buvęs vos dvi paras, o vėliau išėjęs net iš partijos. Mat jis ketinęs iš esmės reformuoti partiją, bet senieji jos šulai tam pasipriešino ir „reformavo“ jį patį. Dabar laikinuoju pirmininku tapo Vilniaus meras R. Šimašius, pareiškęs, kad nėra jokių požymių, jog partija yra įsivėlusi į neskaidrius reikalus ir kad didžiulę sumą grynųjų pinigų E. Masiulis galėjo paimti partijos rinkimų kampanijai. Dabar belieka vienas klausimas – ar po tokios audros atsities liberalai iki spalio rinkimų ir kaip šią istoriją įvertins rinkėjai?.. 

Vėl nukrito lėktuvas. Vakar anksti ryte (apie 4 val. Lietuvos laiku) virš Viduržemio jūros dingo Egipto keleivinis lėktuvas, skridęs iš Paryžiaus į Kairą. Skelbiama, kad lėktuve turėjo būti 59 keleiviai ir 10 įgulos narių. Egipto aviacijos specialistai patvirtino, kad lėktuvas sudužo, pradėta gelbėjimo operacija. Taip pat pranešama, kad lėktuvas buvo geros techninės būklės, todėl mechaninių problemų neturėjo kilti. Tai kas tuomet atsitiko? Vėl teroro aktas?..

ES užsienio politikos vadovė italė F. Močerini pareiškė, kad nepaisant ES vyraujančių skirtumų šiuo klausimu, Briuselis ketina pratęsti sankcijas Rusijai. „Atšaukimas (sankcijų) susijęs su visišku Minsko susitarimų įvykdymu. To padaryta nebuvo. Nesutarimai dėl mūsų vykdomos sankcijų politikos buvo visada. Tikėtina, taip bus ir toliau. Tačiau, nepaisant skirtumų, vienybė visada išlieka. Mes ir toliau laikysimės šio principo ir sutarimus priimsime kartu“, – pabrėžė diplomatė. Rusai nevykdo svarbiausio Minsko susitarimo punkto – neperduoda sienos kontrolės Ukrainai šios šalies rytuose. O Rusijos melas lenda per visas skyles. Atsimenate, kaip po Krymo okupacijos ir aneksijos Kremlius užkimdamas rėkė, kad jokių rusų karių Kryme nėra, kad prijungimą esą lėmė tik paskubomis surengtas „referendumas“? O štai dabar Rusijos ambasadorius prie ES V. Čižovas atviru tekstu prisipažino, kad Krymo pusiasalio užgrobimo metu (išvakarėse) Rusija į šią teritoriją slapta permetė 16 tūkst. savo karių, kurie esą užtikrino vadinamojo referendumo dėl apsisprendimo surengimą. Šio imitacinio referendumo nepripažįsta nei Ukraina, nei Vakarų valstybės…

Rajono platumose ruošiamasi vasarai, Ignalinos jubiliejui, vyksta įvairios kalendorinės šventės, kiti renginiai. Ginučiuose verslininkas V. Gaidelis antradienį pristatė naują aukštaitišką tautinį paveldą – blynus. Gal greičiau ne juos, o ypatingą padažą blynams. Šiandien įdomus renginys Vidiškių dvare, skirtas pagerbti dvarininką Ignacą Kaminskį, kurio vardu pavadinta mūsiškė Ignalina. Šis renginys 11 val. prasidės Rimšėnų k. kapinėse prie Kaminskių šeimos kapų. Rajono muziejuose vyksta muziejų nakties renginiai, tad yra kur pagano ir akis, ir sielą.

Gražaus, prasmingo ir šiltesnio savaitgalio!

Redaktorius 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here