Skip to content

Nemoki – nevok

MI informacija

Liberalų apsidirbimo (iki ausų ir net šiek tiek aukščiau) istorija dar nesibaigė. Dabar nebesvarstoma, ar jau buvęs jų vedlys Eligijus Masiulis ėmė kyšį, ar ne. Dabar svarstoma, kam jis tą kyšį ėmė – partijai ar sau, nes nuo to, girdi, priklausys liberalų reitingai ir likimas būsimuose Seimo rinkimuose.

Visiškai neįtikinamai skamba teiginys, kad E. Masiulis ėmė kyšį sau. Taip neįtikinamai, kad šito niekas netvirtina. Ne, visi šneka tik apie tai, kad partija čia niekuo dėta. Tai, žinoma, skamba juokingai, bet juk dar juokingiau skambėtų teiginys, kad apie partijos pirmininko partijai imamus pinigus daugiau niekas nežinojo.

Todėl apie tai niekas neturi kalbėti. Pabandė čia toks vienas neįtakingas politikas pasiūlyti partijos vadovams pasitikrinti melo detektoriumi. O liberalai tą politiką, Antaną Guogą, pradžioje net laikinuoju partijos vadovu buvo išsirinkę, bet po tokių kalbų pasiūlė jam eiti – ne tik iš vadovų, bet ir iš partijos. Girdi, nusišneka. Ne politikas.

Na ir kas, kad Briuselyje europarlamentaras A. Guoga į įtakingiausių parlamentarų keturiasdešimtuką įeina. Čia Briuselyje jis toks įtakingas, o Lietuvoje savo politikams vietos neužtenka, Lietuvai atvykėlių nereikia.

Kitų partijų veikėjai liberalams pritarė: nereikia tokių politikų, kurie didžiules nesąmones siūlo. Kas beliktų daryti, įvedus tokią tvarką – pradėjus politikus melo detektoriais tikrinti. Taigi net vogti negalėtum, kyšio ne tik sau, bet ir partijai nepaimtum. Juk niekur Europoje to nėra, vadinasi, tai nesąmonė.

Tarp kitko, kiek jau kartų mūsiškiai politikai ragino mus būti pirmaisiais, taigi, pažangiaisiais Europoje? Žinoma, kai tai buvo jiems naudinga.

Dauguma televizijų – o juk dauguma jų priklauso koncernui „MG Baltic“, kurio viceprezidentas kaltinamas davęs kyšį – linkusios pritarti liberalų vadams: niekas daugiau apie E. Masiulio ketinimus tą kyšį paimti nežinojo.

Bet gerai įsiklausius galima išgirsti: ir dabar partijos vaduku tapęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius su šituo koncernu gali būti susijęs: labai jau gražiai koncerno įmonės visokius konkursus ir konkursėlius Vilniaus mieste laimi. Na, sakykime, kad tai sutapimas, kad liberalai nekalti kaip… net palyginimo negaliu sugalvoti.

Beje, kaip vertinti tai, kad R. Šimašius, likus savaitei iki kratų, pietavo su beveik visa „MG Baltic“ vadovybe? Nieko tokio, žmogus paprasčiausiai buvo išalkęs, pakvietė, tai ir papietavo, reikaliukus aptarė…

O kaip gražiai ir sutartinai politologai, kurie, ne paslaptis, yra susiję su kokia nors partija ar bent simpatizuoja jai, ramina liberalus: šis skandalas A. Masiulį kaip politiką palaidojo, bet pačiai partijai tai didesnės įtakos neturės. Suprantama juk, nereikia kolegų skandinti, jeigu užsipulsi, paskui, kai pats su kyšiu įkliūsi, tau tai primins.

Vis dėlto pripažįstama: liberalų gerbėjų sumažės. Nors šiaip jau tauta vagims linkusi atleisti – senas įprotis, bet vis dėlto sakoma: nemoki – nevok. Tai už ką balsuos tie, kurie nusivylė liberalais? Štai socialdemokratų išaugintas gaidys gieda, kad dauguma atsigręš į kairiuosius.

Ko gero, tai tiesa: lietuviškų liberalų jokiu būdu negalima vadinti dešiniąja partija. Nors senųjų komunistų joje nėra, bet pažiūrėkit, kiek buvusių aukštų komunistų dukryčių, sūnelių… Ne veltui dar visai neseniai buvo kalbama apie tai, kad naujajame Seime liberalai gali sudaryti koaliciją su socialdemokratais.

Na, dar nežinia, kaip ten bus. Gal ir sudarys, jeigu reikės. Politikoje pinigai irgi nekvepia. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje