Skip to content

Rajono Garbės piliečio vardai suteikti dar penkioms asmenybėms

MI informacija

Vakar vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta rajono Garbės piliečio vardą suteikti iš karto penkiems asmenims, kuriuos pagal Vietos savivaldos įstatymą ir rajono savivaldybės Garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus pasiūlė įvairios įstaigos ir organizacijos. Garbės piliečiais tapo:

Ignas Jakutis, kunigas, ilgametis Ignalinos bažnyčios vadovas – už rūpinimąsi bažnyčios statyba ir visuomeninę veiklą, padariusius teigiamą poveikį Ignalinos krašto bendruomenei.

Heinrichas Kotmanas, vokiečių verslininkas iš Biūreno, Ignalinoje įkūręs savo įmonę – už verslo plėtrą, paramą rajono savivaldybei ir gyventojams, tarptautinės partnerystės iniciatyvas.

Benediktas Alfonsas Puodžiūnas, gydytojas – už ilgametį profesionalų ir pasiaukojamą darbą rūpinantis rajono gyventojų sveikata, įgytą žmonių pagarbą ir pasitikėjimą.

Juozas Repšys, mokytojas, net 27-erius metus dirbęs mokyklos direktoriumi – už iškilius darbus švietimo ir sporto srityse, ilgalaikę visuomeninę veiklą, padariusią teigiamą poveikį Ignalinos krašto bendruomenei.

Bronis Ropė, ilgametis rajono meras – už rajono bendruomenei svarbius darbus ūkio, aplinkosaugos, socialinėje, kurortinės teritorijos kūrimo ir plėtojimo, sveikatinimo srityse ir Ignalinos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Už šį sprendimą balsavo visi tarybos nariai, išskyrus vieną – V. Dilys susilaikė. Garbingo vardo regalijos bus įteiktos ir šie žmonės deramai pagerbti per jubiliejinius Ignalinos 150-mečio renginius birželio 24–25 d.

Iki šiol rajono Garbės piliečio vardai yra suteikti trims žmonėms: politikui Česlovui Juršėnui, Mielagėnų klebonui kun. Marijonui Savickui ir Lenkijos Serocko miesto burmistrui (merui) Silvestrui Sokolnickiui. Tad dabar jau turėsime aštuonis Garbės piliečius.

Šis titulas jo turėtojui nesuteikia jokių privilegijų, nemokamos jokios piniginės išmokos, tai tiesiog nusipelniusių žmonių pagerbimo būdas, išraiška.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here