Skip to content

Dėvėtų drabužių parduotuvėje – nelegali prekyba pieno produktais

MI informacija

Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais, gavę vartotojo skundą dėl prekybos pieno produktais dėvėtų drabužių parduotuvėje Ignalinoje (Aukštaičių g. 25), nustatė, kad čia buvo prekiaujama nelegaliai pagamintais, neaiškios kilmės produktais.

Tyrimo metu nustatyta, kad produkciją į dėvėtų drabužių parduotuvę tiekė moterys, neturinčios nei tinkamų patalpų, nei VMVT leidimo gaminti pieno produktus. Moterys nebuvo pasitikrinusios sveikatos ir pieno produktus gamino iš neaiškios kilmės bei kokybės žaliavos, nes neturi jų vardu registruotų karvių.

Patikrinimo metu parduotuvėje rasta varškės, keptų ir saldaus pieno sūrių. Produktai buvo laikomi netinkamoje temperatūroje, todėl nuo varškės sklido rūgimo kvapas. VMVT inspektoriai uždraudė realizuoti nelegaliai pagamintus pieno produktus, nurodė juos saugiai sunaikinti, o pieno produktų gamintojoms bus taikomos administracinio poveikio priemonės.

VMVT primena, kad vasarą pavojus apsinuodyti maistu yra didesnis nei šaltuoju metų laiku, todėl produktus reikėtų itin atidžiai rinktis. Nereikėtų pirkti maisto produkto, kurio ženklinimo etiketė arba jos dalis nuplėšta, ištaisyta (perklijuota) – taip gali būti nuslėptas tikrasis produkto tinkamumo vartoti terminas. Nepirkite greitai gendančių maisto produktų (pieno ir jo produktų, mėsos ir jos gaminių, žuvies, kreminių konditerijos kepinių), jeigu jie parduodami ne iš šaldymo įrenginių ir tinkamai nepaženklinti.

Vartotojai, pirkdami iš prekeivių, stovinčių turgaus ar prekybos centrų prieigose, autobusų stotelėse ir pan., rizikuoja apsinuodyti, nes tokiose vietose nesudarytos sąlygos prekybai. Be to, atsakingi asmenys nekontroliuoja nelegaliai prekiaujančiųjų, jų parduodamų produktų kilmė, vadinasi, ir sauga bei kokybė neaiški.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje