Skip to content

Dovana Ignalinai – nuo klasikos ir estradinių dainų iki regio muzikos

Žmogus turi kažką ypatingo ir tuo savo išskirtinumu nori pasidalyti su kitais. Šiemet tai padaryti gali kiekvienas, neabejingas Ignalinos miestui, švenčiančiam 150-ies metų jubiliejų. Plūsta dovanos Ignalinai iš visų rajono ir šalies kampelių. Gana įdomią staigmeną jubiliejiniam miestui skyrė Daugėliškio kultūrinių renginių organizatorė Aldona Jankauskienė su bendraminčiais.

Idėjos sumanytoja Aldona į pagalbą pasikvietė Rimšės kultūrinių renginių organizatorę Elžbietą Rubinienę. Iš pradžių dviejų moterų mintyse užgimė šis projektas. Elžbieta kruopščiai surinko Ignalinos istorijos detales bei ignaliniečių, rašančių eiles apie Ignaliną, kūrybą. O Aldona, su pačios vadovaujamu meno mylėtojų kolektyvu „Gija“, rūpinosi muzikine dovanos dalimi.

Skambėjo ir Ignalinos legenda, paskelbta ir įdomesnių Ignalinos miesto atsiradimo ir kūrimosi faktų. Kiekvieną kartą papuošiant juos dainomis, kurias atliko Aldona Jankauskienė, Valė Blažienė ir Rolandas Česliokas. Naujiena daugėliškėnams – Danutės Daukšienės ir Pranciškaus Kristanavičiaus eilės, kurias skaitė Elžbieta.

Visai kitokio vėjo ir spalvų net ir patiems daugėliškėnams atpūtė bardė Indrė Gruodienė, atlikdama savos kūrybos dainas bei tikras atradimas ir išsigelbėjimas nuo sielas ir mintis užvaldžiusios tamsos – regio muzikos atlikėjas Ignas iš Ignalinos. Šis jaunuolis spinduliuoja absoliučiu gerumu. O jo akyse ir veiksmuose nerasi nė šešėlio pasipūtėliškumo ir veidmainystės. Šis vaikinas – tikras išganymas šių dienų žmogui, pametusiam SAVE. Regio stiliaus muzika – tai sielos muzika. Jos paslaptis – gerame vokale ir smagiai sudėliotoje melodijoje, kuri ir liūliuoja, ir nejučia kelia nuotaiką… iki neapčiuopiamo džiaugsmo.

Ignas Kavaliauskas, vadinantis save Ignu iš Ignalinos, groja su Pozityvaus regio grupe iš Vilniaus. Ir nors tai šiokia tokia paslaptis, muzikantas prisipažino, kad dovaną Ignalinai skiria visa jų grupė ir ta progaIgnalinai švenčiant jubiliejų, birželio 25 d., nuo 14 val., Paplovinio ežero saloje koncertuos Ignas iš Ignalinos ir Pozityvaus regio grupė iš Vilniaus. Negirdėję Daugėliškyje skambėjusios muzikos, dar turi progą pasikrauti gera energija ir tiesiog šauniai praleisti laiką Ignalinoje.

Po dainų, muzikos ir eilių Ignalinai, visi atlikėjai ir žiūrovai susikibo rankomis ir drauge užtraukė gimtajai žemei skirtą dainą.

Tokią pačią programą pamatys ir Rimšės miestelio gyventojai. Tai draugiškas dviejų kaimynų projektas – dovana ir Ignalinai, ir jos vaikams: Daugėliškio ir Rimšės miesteliams.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje