Skip to content

Naujovė Ignalinoje – „Omniva“ paštomatai

Dažnas mūsų stengiasi žengti koja kojon su naujovėmis, vis pažangesnėmis technologijomis. Beveik įprastas reiškinys – apsipirkimas interneto parduotuvėse ar keitimasis daiktais: knygomis, drabužiais, žaislais ir kt. Vienas iš lengviausių ir paprasčiausių būdų tai padaryti – siuntinius atsiimti ir išsiųsti naudojantis paštomatais. Kelių mygtukų paspaudimu, be stovėjimo eilėse. Praėjusią savaitę jau išbandėme Ignalinoje, šalia prekybos centro „Norfa“, įrengtą paštomatą.

Savitarnos siuntų terminalas – kiekvienam

Į telefoną gavus SMS žinutę, kurioje nurodyta informacija apie gautą siuntą ir kodas, tereikia nuvykti prie paštomato, liečiamajame ekrane pasirinkti paslaugą „atsiimti“ ir surinkti kodą, atsiųstą SMS žinute. Tą pačią akimirką atsidaro paštomato durelės ir jums belieka pasiimti siuntą. Paprasta ir patogu! Išbandyta!

Paštomatai, kaip jau supratote, yra ne kas kitas, o visą parą veikiantys savitarnos siuntų terminalai, kuriais naudojantis galima ir atsisiųsti prekes, ir išsiųsti siuntinius visoje Lietuvoje ir į užsienio šalis.

Apie Ignaliną pasiekusią naujovę – „Omniva LT“ paštomatus pasakoja Simonas Bielskis, „Omniva LT“ direktorius Lietuvoje: „Birželio 6 dieną „Omniva“ savitarnos siuntų terminalas buvo įrengtas ir Ignalinoje, šalia NORFA prekybos centro,tad miesto gyventojai jau gali naudotis šia paslauga. Šiuo metu „Omniva“ sparčiai plečia paštomatų tinklą ir kituose Lietuvos miestuose. Jau birželio pabaigoje, įgyvendinus plėtros planus, „Omniva“ paštomatai bus pasiekiami net 41 Lietuvos mieste. Tai leis patogiau siuntas siųsti ir greičiau jas gauti, negaištant laiko eilėse pašte.

Naudojimasis „Omniva“ savitarnos terminalais yra populiarus prekių atsisiuntimo ir pristatymo būdas Lietuvoje. Ypatingai jais naudojasi gyventojai, kurie internetu perka mažesnės vertės ar nedidelių išmatavimų prekes: smulkią buitinę techniką, elektronikos įrenginius, kosmetiką, avalynę, drabužius.

El. parduotuvių klientai tikisi gauti prekes greitai ir patogiai vos kelių mygtukų paspaudimu, todėl siuntų savitarna pasinaudoja vis daugiau šalies gyventojų. Jie renkasi šį būdą dar ir dėl to, jog gali atsiimti prekes bet kuriuo metu visą parą. Be to, siunčiant savitarna niekada nebūna eilių. Per „Omniva“ savitarną gyventojai gali siųsti daiktus, telpančius į trijų dydžių spinteles: S, M ir L. Didžiausio siuntinio aukštis gali siekti 64, ilgis – 38, o plotis – 39 cm, todėl į šią siuntą telpa ne mažesnis nei rankinio bagažo matmenis atitinkantis lagaminas“.

Naudotis terminalu – paprasta ir patogu

Išsiųsti siuntinį savitarnos terminalu paprasta. Paštomato liečiamajame ekrane reikia pasirinkti šalį ir siuntos dydį: S, M arba L. Po to pasirinkti miestą ir savitarnos siuntų terminalą, iš kurio gavėjas pageidauja atsiimti siuntą, ir įvesti gavėjo bei savo mobiliojo telefono numerius. Tuomet reikia banko kortele atlikti apmokėjimą. Prie paštomato atsispausdinus siuntos lipduką, jį užklijuoti ant siuntos, siuntą įdėti į spintelę, uždaryti dureles ir patvirtinti tai ekrane.

Norint atsiimti siuntinį taip pat reikės atvykti prie paštomato. Siuntinio gavėjas į mobilųjį telefoną gauna SMS žinutę, kurioje būna nurodytas spintelės durelių atidarymo kodas. Ekrane palietus mygtuką „Atsiimti siuntą“ ir surinkus nurodytą kodą, spintelės, kurioje įdėtas siuntinys, durelės automatiškai atsidaro. Pasiėmus siuntinį dureles reikia uždaryti.

Jeigu už prekę būna nesumokėta, tai galima padaryti savitarnos terminale. Terminalo ekrane įvedus SMS žinute gautą spintelės kodą, reikia įdėti į terminalą mokėjimo kortelę ir atlikti atsiskaitymo operaciją. Tuomet galima atsiimti siuntinį.

Svarbiausia siuntą supakuoti taip, kad ją gabenant niekas nesudužtų, nesulūžtų ir nesusigadintų. Taip pat siunta neturi kelti pavojaus terminalo darbuotojams ir nesugadinti kitų siuntų. Galima papildomai naudoti gofro kartoną, polietileno maišelį (drabužiams siųsti), kartonines dėžes. Rekomenduojama naudoti naujas pakuotes, kadangi naudotos ne visada būna pakankamai tvirtos.

Siunčiamą siuntinį galima sekti „Omniva“ interneto svetainėje, žinant siuntinio numerį. Jis nurodomas siuntos kvite, kurį galima atsispausdinti siuntimo metu prie terminalo, įdėjus siuntą į spintelę.

„Omniva“ privalumai

Kiekvienas žmogus turi teisę rinktis. Ignalinoje taip pat galimi ir kiti prekių siuntimo ir gavimo būdai, tačiau „OmnivaLT“ vadovas pateikia net kelias priežastis, dėl kurių derėtų rinktis būtent šios įmonės paslaugas.

„Maksimalus siuntos saugojimo terminas. Tik „Omniva“ terminaluose siuntos yra saugomos 7 dienas. Tai reiškia, kad siuntėjas, išvykęs kelioms dienoms, gali būti ramus – siunta nebus sugrąžinta siuntėjui ar papildomai apmokestinta dėl ilgesnio saugojimo.

Informavimas SMS žinute. Pristačius siuntą į gavėjo mieste esantį siuntų savitarnos terminalą, jis apie tai bus informuotas SMS žinute.

Greitas pristatymas. Siuntiniai, siunčiami per „Omniva“ savitarnos terminalus, Lietuvoje pristatomi per 24 val. darbo dienomis (didžiuosiuose Lietuvos miestuose siuntos pristatomos ir šeštadieniais). Siuntos į Latviją – per 1 darbo dieną, o Estiją – per 1–2 darbo dienas, kitas užsienio šalis – iki 8 darbo dienų. Gyventojai per terminalą gali išsiųsti siuntinį per 1–2 min., o pasiimti per mažiau nei pusę minutės, dėl to greitai pripranta jais naudotis.

Didesnis siuntos svoris. Didžiausias „Omniva“ siuntinio svoris – 30 kg. Tai ypač aktualu užsienyje gyvenantiems studentams ir jų tėvams, taip pat iš Lietuvos emigravusių piliečių artimiesiems, kurie siunčia didesnio svorio siuntas.

Per „Omniva“ savitarnos terminalus gyventojai gali siųsti daiktus, telpančius į trijų dydžių spinteles: S, M ir L.

Be to, „Omniva“  klientai nuolat gali gauna nuolaidų ir akcijų, apie kurias informacijos galima rasti „Omniva“ puslapyje www.omniva.lt. Šiame puslapyje taip pat pateikti veikiančių paštomatų adresai visuose Lietuvos miestuose bei siuntų pristatymo ir jų išėmimo tvarkaraštis. Bendrovės akcijos ir nuolaidos nuolat skelbiamos ir„Omniva Lietuva“ puslapyje „Facebook“ tinkle“, – sako S. Bielskis.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje