Skip to content

Eilinių „BBQ akademijos“ muštynių kaina – daugiau kaip 3000 eurų

Švenčioniškis D. G. (duomenys neskelbtini) Ignalinos rajono apylinkės teisme buvo kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso 138 str. 1 dalį (nesunkus sveikatos sutrikdymas), t. y. tuo, kad, būdamas vos 19 metų, dar 2015 m. rugpjūčio 16 d. apie 3.30 valandą ryto Strigailiškio k. Ignalinos r. prie naktinio baro „BBQ akademijos“ ne mažiau kaip trimis smūgiais kumščiais sumušė nukentėjusįjį Ž. (duomenys neskelbtini).

BYLOS APLINKYBĖS

Kaltinamasis D. G. savo kaltę pripažino, tačiau iškėlė versiją, kad nukentėjusys Ž. jį pravardžiavo „atliapausiu“ ir taip išprovokavo konfliktą, o kaltinamasis D. G. gindamasis sumušė nukentėjusįjį. Šią versiją, kaip įprasta, vieningai palaikė ir liudytojai, kurie yra kaltinamojo draugai. Nukentėjusys, įvykį mačiusių liudytojų, iš savo pusės neturėjo, todėl teisme teko įrodinėti savo teisybę, remiantis savo paties parodymais.

Dėl patirtų sužalojimų, daugybinių veido kaulų lūžių nukentėjusysis gulėjo ligoninėse, jam buvo atlikta operacija ir buvo nedarbingas daugiau vieną mėnesį.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis bandė susitaikyti su nukentėjusiuoju Ž., atsiprašydamas ir pasiūlydamas jam… 200 eurų žalos atlyginimą, kad šis jam neturėtų jokių pretenzijų. Žinoma, nukentėjusysis nesutiko.

Nukentėjusys teisme pareiškė 3409,39 Eur dydžio ieškinį turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa byloje pareiškė 908,96 Eur dydžio ieškinį už nukentėjusiajam suteiktas sveikato priežiūros paslaugas.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyrius byloje pareiškė 786,05 Eur dydžio ieškinį už nukentėjusiajam išmokėtą ligos pašalpą.

Teisme kaltinamasis, siekdamas būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, siūlė nukentėjusiajam 1000 eurų žalos atlyginimą, išmokant ją per 12 mėnesių, nes nedirba, pajamų negauna, turto neturi, mokosi ir gauna vos 15 Eur stipendiją, tačiau nukentėjusysis su tokiomis „taikos sutarties“ sąlygomis taip pat nesutiko.

TEISMO NUOSPRENDŽIO ESMĖ

Ignalinos rajono apylinkės teismo (teisėja Irena Vapsvienė) 2016 m. gegužės 26 d. nuosprendžiu  D. G. buvo pripažintas kaltu už nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 138 str. 1 dalyje (nesunkus sveikatos sutrikdymas). Jam paskirta bausmė – laisvės apribojimas šešiems mėnesiams, įpareigojant per bausmės atlikimo laiką: 1) neatlygintinai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos, ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi invalidais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis; 2) dalyvauti elgesio pataisos programose.

Nukentėjusiojo Ž. ieškinys tenkintas iš dalies ir priteista 2055,91 Eur (555,91 Eur turtinės ir 1500 Eur neturtinės) žalos atlyginimo, įpareigojant lygiomis periodinėmis įmokomomis kas mėnesį visą žalą atlyginti iki 2017 rugpjūčio 31 d.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos ieškinys dėl 908,96 Eur žalos atlyginimo tenkintas visiškai, įpareigojant lygiomis periodinėmis įmokomomis kas mėnesį visą žalą atlyginti iki 2017 kovo 31 d.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus ieškinys dėl 786,05 Eur žalos atlyginimo paliktas nenagrinėtu, nes teismas konstatavo, kad regresiniai reikalavimai baudžiamajame procese nenagrinėjami, o draudiminį įvykį sukėlusiam asmeniui nagrinėtini civilinio proceso tvarka

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apeliacine tvarka skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

JURISTAI24.lt komentaras:

„Nors nukentėjusiojo civilinis ieškinys šioje byloje tenkintas iš dalies, o SODROS ieškinys paliktas nenagrinėtu (ieškinį SODRA galės reikšti civilinio proceso priemonėmis), džiaugiuosi, kad šįkart byla nebuvo vilkinama ir, palyginti, vyko pakankamai sparčiai, o valstybės institucijos tarpusavyje tinkamai komunikavo, nes Teritorinė ligonių kasa (ieškinys pareikštas 2015 m. spalio mėnesį) ir SODRA (ieškinys pareikštas 2015 m. gruodžio mėnesį) ieškinius dėl žalos valstybei atlyginimo pareiškė dar ikiteisminio tyrimo metu, nes praktikoje, dėja, vis dar pasitaiko atveju, kai dėl atsakingų institucijų tarpusavio netinkamo komunikavo ir (ar) neveiklumo, dėl valstybei nusikalstamais veiksmais padarytos žalos atlyginimo neatstovaujama ir per kelis metus trunkančius baudžiamųjų bylų nagrinėjimus (pvz. Ignalinos rajono apylinkės teismo baudžiamoji byla Nr. 1-2-242/2016, kurioje nei Teritorinė ligonių kasa, nei SODRA nepateikė ieškinių dėl valstybei padarytos žalos per daugiau kaip ketverius metus trūkusį šios bylos nagrinėjimą)“, – teigia šioje byloje nukentėjusiojo interesus gynęs Teisinių paslaugų portalo JURISTAI24.lt juristas Eugenijus Gaščenka.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti teisinių paslaugų portalo JURISTAI24.LT el. paštu info@juristai24.lt arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8 386) 52234. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje