Skip to content

Choras iš JAV surengs nemokamą koncertą Palūšės bažnyčioje

MI informacija

Suaugusiųjų choras „Harmonium“ iš nedidelio Moristauno miesto Naujojo Džersio valstijoje kitą šeštadienį, liepos 2 d., koncertuos Palūšės Šv. Juozapo bažnyčioje. Nemokamo pasirodymo metu kolektyvas atliks įdomią programą, kurią sudarys ir religinės Renesanso giesmės, ir šiuolaikinių autorių kompozicijos, ir tradicinių amerikietiškų spiričiuelių aranžuotės.

Tai bus pirmasis ir vienintelis choro koncertas Lietuvoje. Palūšę choras pasirinko sužinojęs apie ypatingą čia esančios medinės bažnytėlės aurą ir geranorišką bendruomenės požiūrį į atvykstančius menininkus. Iš Lietuvos kolektyvas vyks į Latviją, Estiją ir Suomiją.

Nuo 1979 m. gyvuojančiame chore „Harmonium“ dainuoja atranką įveikę įvairių profesijų atstovai iš Moristauno ir kitų Naujojo Džersio miestų. Nemaža dainininkų dirba muzikos mokytojais. Įvairių epochų ir stilių kūrinius atliekantis choras kelia sau dvejopus tikslus: viena vertus, siekti kuo aukštesnio meninio lygio, antra vertus – koncertais ir tiesioginiu bendravimu prisidėti prie klausytojų muzikinės edukacijos.

„Harmonium“ organizuoja muzikinio meistriškumo kursus, kasmetinį jaunųjų kompozitorių konkursą, užsako ir atlieka naujus kūrinius, dainuoja prestižiniuose muzikiniuose renginiuose Naujajame Džersyje ir kitose JAV valstijose, gastroliuoja užsienyje. Be to, įvairaus dydžio choristų grupės reguliariai rengia koncertus mokyklose, pagyvenusių žmonių globos namuose ir miesto renginių metu.

Choro meno vadovė Anne Matlack šias pareigas eina jau beveik 30 metų. Ji yra baigusi muzikos studijas Jeilio ir Cincinačio universitetuose. Vadovavimą chorui ji derina su muzikos vadovės darbu Medisono (Naujasis Džersis) Dievo palaimos bažnyčioje.

Už muzikinę ir visuomeninę veiklą „Harmonium“ yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Bene reikšmingiausias iš jų – JAV chorus ir jų vadovus vienijančios asociacijos „Chorus America“ 2009 m. skirtas prizas už muzikinę edukacinę veiklą.

Liepos 2 d. (šeštadienį), 18 val. Koncertas nemokamas.

Organizatoriai

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje