Skip to content

Tai ką, karvutė užtrūko?

Didžioji Britanija parodė Europos Sąjungai špygą. Čia toks švelnus pasakymas, patys anglai ir šiaip komentatoriai nevengia pavartoti šiurkštesnių posakių.

Verksmai skamba visoje Europoje. Visi gaili britų – kaip jiems bus blogai be Briuselio. Ir gaili savęs: pasitraukus Didžiajai Britanijai Europa, girdi, lieka vienut vienutėlė prieš Rusijos galybę. Atrodytų, Europos Sąjunga – anaiptol ne NATO, bet ne, be britų ji prapulsianti. Britai, girdi, buvo griežti, o dabar be jų belieka laukti kokio nors antro Miuncheno.

Gal tame ir yra tiesos – Europa kairėja. Bet apskritai, gailėdami britų, Europos Sąjungos politikai veikiausiai gaili savęs. 2014 metais Londonas į Briuselio biudžetą sumokėjo 12,9 milijardo svarų, arba dvigubai daugiau, negu gavo išmokų.

Tuo tarpu yra nemažai šalių, kurios daugiau gauna, negu sumoka. Palyginimui: Lietuva gauna maždaug keturis kartus daugiau, negu sumoka.Tad gal nereikia stebėtis Lietuvos politikų gailesčiu, kad Jungtinė Karalystė traukiasi? Įmokos į Europos Sąjungos biudžetą sumažės, taigi sumažės ir išmokos Lietuvai. Atitinkamai sumažės visokios pašalpos, pagalba projektams, finansavimas…

Galų gale, kyšiai sumažės! Ir apskritai nebebus tiek galimybių vogti. Negi manote, kad mūsų politikams ne savęs, o britų gaila? Ne, jie supranta, kad „fondai“ susitrauks.

Imigrantams iš Britanijos teks grįžti. O tarp jų ir tinginių nemažai, kuriems Britanija brangi tuo, kad ten pašalpos didelės, ir banditų, kurie saviškius melžia. Vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis jau suskubo raminti: negrįš banditai. Vadinasi, ir jam neramu.

Dėl pašalpų. Britanijoje už vaiko priežiūrą septynis mėnesius mokama, o paskui britės eina dirbti. Tik ne lietuvės „supermamytės“ – jos pasiryžusios iš pašalpos gyventi, kad tik vaikelio svetimiems patikėti nereikėtų. Tokios, Britanijoje pašalpų netekusios, parskubės ir čia pašalpų reikalaus.

Apskritai daliai emigrantų teks grįžti į namučius. Šioje šalyje karvutė jiems žada užtrūkti. Tai jau blogai mums, čia gyvenusiems: Lietuvoje visi pratę ieškoti tokio darbo, kuriame dirbti nereikia, kitaip tariant, valdiško. Gal ta proga valdininkų sumažės, kai reikės grįžusius šelpti? Ne, šito nesulauksime. Tad pensininkams normalaus pensijų pakėlimo teks laukti aname pasaulyje.

Valdžia gąsdina, kad emigrantai tiek pinigų į Lietuvą nebesiųs. Matyt, kažko nesuprantu, nes man atrodo – man vienas ir tas pats, siunčia ar ne. Kokiems prekybininkams gal ir duos per kišenę, gal ir koks „gamintojas“ nukentės.

Dar viena bėda mums – gali tekti daugiau migrantų priimti. Suprantu britus, nenori jie pašalpų mokėti – nei lietuviams, nei kokiems nors, kaip čia švelniau pasakius – gal pavadinsiu juos laimės ieškotojais. Mums lieps prisidėti gelbstint Europą.

Dabar girdime: politinis elitas iš Britanijos pasitraukimo turėtų padaryti išvadas ir labiau įsiklausyti į žmonių balsą.

Na, net pabandykime įsivaizduoti, kad valdžia po rinkimų (po kiekvienų) įsiklauso į žmonių balsą. Bet Briuselis kuo toliau, tuo labiau viską reguliuoja. O ko norėti: kaip kolchozo pirmininkas sako, taip ir turi būti.

Patys britai aiškina, kad būtent tas kišimasis ir tapo tokio prie nepriklausomybės pratusios tautos apsisprendimo priežastimi. Nusibodo britams, kad viskas jiems iš šalies diktuojama. Juoba Briuselyje vis labiau įsigali kairieji. Na, kur kolchozas, ten be komunistų (socialistų, socdemų ar kito š…) neapsieinama).

Gal tai ir gerai, kad britai taip nubalsavo. Gal tas „elitas“ tikrai susimąstys, jog reikia kažką keisti, kad Sąjunga visai neišsibėgiotų. Kaip kažkada sakė paskutinis KPSS CK generalinis sekretorius, pirmas ir paskutinis SSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas, „po savo nacionalinius butus“.

…Lietuvos radijas dainuoja. Žinoma, angliškai. Aš jau rašiau, kad sovietmečiu rusiškai dainuodavo mažiau, negu dabar angliškai. Kažin, po britų pasitraukimo gal ateis meilė vokiečiams?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje