Skip to content

Nuo liepos pinga elektra. Už 1 kWh mokėsime 9,6 cento

MI informacija

Nuo liepos 1 d. vartotojams už suvartotą elektrą bus taikomi nauji tarifai. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skaičiuoja, kad kainos sumažės maždaug 5,4 proc. Namų ūkio išlaidos elektrai per mėnesį turėtų sumažėti maždaug 1 euru. Naujas kainas reikės taikyti nuo rugpjūčio, kai bus atsiskaitoma už liepos mėnesį suvartotą elektros energiją.

Antrąjį šių metų pusmetį dienos „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo plano, kuriuo šiuo metu atsiskaito apie 70 proc. privačių ESO klientų, kaina bus 12 centų už kilovatvalandę (kWh) – tai 5,5 proc. mažiau nei pirmąjį 2016-ųjų pusmetį. ESO klientai, pasirinkę „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą, nuo liepos 1 d. mokės 13 centų (dienos metu darbo dienomis) ir 9,6 cento už kWh (nakties metu ir savaitgaliais). Dviejų laiko zonų tarifo planai rekomenduojami tiems klientams, kurie daugiau nei 29 proc. elektros energijos suvartoja naktimis ir savaitgaliais.

2016 m. antrąjį pusmetį „Elektrinių viryklių“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina bus 11,9 cento už kWh – 5,6 proc. mažesnė nei pirmąjį šių metų pusmetį. Pasirinkę „Elektrinių viryklių“ dviejų laiko zonų tarifo planą nuo liepos 1 d. mokės 12,9 cento už kWh dienos metu darbo dienomis ir 9,5 cento už kWh nakties metu ir savaitgaliais.

Verslo klientams, gaunantiems elektros energiją iš vidutinės įtampos tinklų, nuo 2016 m. antrąjį pusmetį persiuntimo paslaugos kainos vidutiniškai mažės apie 3,6 proc., iš žemosios įtampos tinklų – vidutiniškai mažės 3,3 proc. Daugiau elektros energijos vartojantiems gyventojams ESO 2016 m. antrąjį pusmetį ir toliau siūlys tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi.

Elektros kainų pigimui daugiausiai įtakos turėjo nuo vasario 17 d. veikianti elektros jungtis „NordBalt“. Lietuvą ir Švediją jungiantis kabelis leidžia į šalies rinką atitekėti pigesnei elektros energijai iš Skandinavijos.

ESO inf.

Nuo redakcijos. Kadangi mūsų rajone šiais metais dar galioja 20 proc. nuolaida, mes už elektrą mokėsime dar pigiau. Dabar standartinė elektros kilovatvalandė mums kainuoja 11,43 cento, nuo liepos kainuos 9,6 ct. ir pan. Mėnesio pabaigoje mes vėl spausdinsime naujų kainų lenteles.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje