Skip to content

Krepšinis žibintų šviesoje

Audronė TRAPIKIENĖ

Ne veltui sakoma, kad gyvename krepšinio šalyje. Šis žaidimas žaidžiamas visur ir visada – net ir sutemus. Tai įrodydami, krepšinio mėgėjai liepos 5-osios vakare rinkosi gimnazijos lauko krepšinio aikštelėse, norėdami dalyvauti atvirame naktiniame 3×3 turnyre, organizuotame Ignalinos miesto jubiliejaus proga. Išklausę rajono mero pavaduotojo Gintauto Kindurio sveikinimą, susipažindinti su Rytų Aukštaitijos krepšinio teisėjų asociacijos komanda ir išvydę varžybų organizatoriaus Manto Ilgūno pristatytus masinančius prizus (medalius, rajono savivaldybės suvenyrus bei puikias nugalėtojų asmenines taures), žaidėjai burtų keliu ėmė skirstytis į tris pogrupius. Apie varžybų vykdymo sistemą juos informavo ir vėliau, pasitelkdamas tai humorą, tai griežtą žodį žaidimui vadovavo turnyro vyr. sekretorius Vytautas Motiejonis.

Trijuose pogrupiuose keturiose aikštelėse iki vėlumos kovojo 12 komandų iš Ignalinos, Švenčionėlių, Švenčionių, Vilniaus. Prisijungė ir komandos iš Joniškio, Jonavos bei Panevėžio – jas sudarė šiuo metu Ignalinoje vykstančios vasaros krepšinio stovyklos dalyviai. Finalinę kovą laimėjo ,,Majamio“ (Ignalina) komanda, rezultatu 20:18 įveikusi ,,Papirus“(Švenčionys). Trečiąją vietą iškovojo ,,Naura“ (Ignalina), 16:7 įveikusi ,,Dūžta“(Švenčionėliai).

Pirmasis tokio turnyro vykdymo blynas anaiptol nebuvo prisvilęs: nurimo iki tol kapsnojęs lietus, nevargino karštis, žaidėjų palaikyti rinkosi darbus pabaigę šeimos nariai ir draugai. Palankūs ir kalbintų dalyvių atsiliepimai: Ignalinos krepšinio krikštatėviu vadinamas V. Motiejonis džiaugėsi gražiu žaidimu ir gausiu svečių būriu, varžybų teisėjai Audrius Šalkauskas, Rimvydas Vaitkus, Audrius Misiūnas ir Rimvydas Eidietis akcentavo, kad žaidimo metu virė tik žaidybinės emocijos – bendravimas tarp priešininkų buvo pagarbus, o turnyro organizavimas – sklandus. Žiūrovai galėjo pasigėrėti permainingomis kovomis, gausiais tritaškiais. Žaidėjai sakėsi išsinešantys gerų emocijų. Varžybų organizatorius M. Ilgūnas kiek apgailestavo, kad šįkart dėl įvairių priežasčių dalyvavo mažokai ignaliniečių komandų, tačiau sakė manantis, kad turnyro atgarsiai nuvilnys tarp žaidėjų bei žiūrovų ir kitais metais susirinks gausesnis dalyvių būrys. Ir išties būtų smagu, jei toks turnyras taptų ne vienkartiniu renginiu, o dar viena mūsų rajono tradicija.

Autorės nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here