Skip to content

Vieningu širdžių balsu garsiai, išdidžiai…

Liepos 6-oji… Vėl iš lūpų į lūpas, iš šalies į šalį keliavo „Tautiška giesmė“ – unikali mūsų tautos tradicija, kuri tądien apjungia lietuvių bendruomenes visame pasaulyje. Jau, atrodo, treti metai Lietuvos himnas skamba ypač garsiai ir išdidžiai. Mat nustūmę šalin visas ambicijas ir konkurenciją, visi Lietuvos žiniasklaidos kanalai skatino bendrai idėjai – suburti Lietuvos gyventojus kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Pagrindine jos giedojimo vieta Lietuvoje šiemet tapo vaikų Dainų šventė Vilniuje, Vingio parke.

Pirmą kartą Lietuvos himnas visame pasaulyje vienu metu nuskambėjo 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos tūkstantmetį. Devynis mėnesius plaukę aplink pasaulį, legendinės „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai pakvietė lietuvių bendruomenes visoje planetoje susijungti į gyvą balsų grandinę ir kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Pastaraisiais metais reikšmė palaikyti ir stiprinti mūsų tautinę savimonę ypatingai išryškėjo Ukrainos įvykių kontekste, kai galima grėsmė Lietuvai tapo stipriai juntama kiekvienam. Vieningai giedodami „Tautišką giesmę“ mes tarsi susijungiame dvasiškai, vėl kaip kadaise, Sąjūdžio metais, kai rinkomės į tūkstantinius mitingus, kai siekėme vieno tikslo, kai matėme vieną priešą. Dabar tokius susibūrimus pavadinčiau, tarkim, sąspiečiu…

Ignalinoje trečiadienį miestelėnai į Laisvės aikštę rinkosi jau prieš valandą, mat nuo aštuntos valandos čia koncertavo Didžiasalio vokalinis ansamblis „Vėtrungė“ (vad. Valentina Sinkevič), o jį pristatė ir į istorinį kontekstą įvilko renginio vedėjas, buvęs didžiasalietis Irmantas Mikulėnas. „Vėtrungė“ pažėrė pynę gražiausių dainų, bent dviems kartoms žinomų ir mėgstamų šlagerių, nuo „Skinsiu raudoną rožę“ iki šiuolaikinių hitų, taip pat patriotinių, partizanų dainų. Ansamblis koncertą tęsė ir nuaidėjus giesmei.

Artėjant 21 val., susirinkusius pasveikino rajono vicemeras Gintautas Kindurys. Jis ragino džiaugtis ir didžiuotis, kad turime laisvą valstybę, daug galimybių ir perspektyvų, puoselėjame savo kalbą ir papročius. O didžiausias valstybės turtas yra žmogus. Todėl linkėjo visiems stiprybės, darnos ir vienybės.

Šiųmetės šventės ryškus akcentas – grupės piliečių aikštėje išskleista didžiulė trispalvė. Šios akcijos iniciatorius ir globėjas – rajono savivaldybės tarybos narys Manfredas Žymantas.

Džiugino atėjusiųjų ignaliniečių gausa, kurių, nepaisant vis pravirkstančio dangaus, šiemet  susirinko išties itin daug. Kai susikibę už rankų sustojo ratu, šis jos pakraščiais apjuosė visą aikštę. Būrys žmonių su vėliava dar liko aikštės viduryje. Daugybė pažįstamų veidų: čia ir rajono tarybos nariai, ir mokytojai, tarnautojai, policininkai, pasieniečiai, senjorai, ir kas ypač maloniai nuteikia – daug jaunimo. Stebėjau vieną gal kokių penkerių šešerių metų berniuką, artėjant 21 val., kažką tyliai sau šnibždantį. Supratau – jis tyliai repetavo giesmę, kad žodžių neužmirštų.

 „Tautiška giesmė“ jau išaugo į vieną didžiausių, lietuvius visame pasaulyje vienijančių, įvykių ir tapo gyva ir ryškia mūsų tautos tradicija švęsti Valstybės dieną.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje