Skip to content

Ignalinietis – tarp trijų geriausių Lietuvoje

MI informacija

Vilniuje, Valdovų rūmuose, pagerbti geriausi Lietuvos abiturientai, valstybinių brandos egzaminų metu surinkę aukščiausius įvertinimus. Šiais metais padėkos diplomai keliavo į 93 abiturientų, kurie 3 ar daugiau egzaminų išlaikė visų išsvajotaisiais šimtukais, rankas. Trys jaunuoliai per egzaminus gavo 5 šimtukus. Tai – Giedrius Pakalka iš Ignalinos gimnazijos, Nikita Pajanokas iš Klaipėdos licėjaus ir Agnė Staniūtė iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos.

Šventė prasidėjo visiems renginio dalyviams sugiedant Lietuvos valstybės himną. Vėliau aukščiausius įvertinimus gavusius absolventus sveikino svarbiausi renginio svečiai – premjeras Algirdas Butkevičius bei švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Sveikindamas geriausius Lietuvos jaunuolius, premjeras džiaugėsi pirmaisiais jų žingsniais. Vyriausybės vadovas taip pat nepamiršo gražių žodžių „šimtukininkus“ paruošusiems mokytojams. „Jums, aš manau, gyvenime pasisekė, kad ir čia dalyvaujantys mokytojai jums stengėsi įskiepyti, įdiegti tas žinias, kurias jūs pademonstravote“, – sakė A. Butkevičius. Tuos, kurie nusprendė studijuoti svetur, premjeras sveikino, tačiau tuo pačiu metu ragino nepamiršti tėvynės ir, sėkmingai pabaigus studijas, grįžti į Lietuvą. „Nesvarbu, ar jūs išvažiuosite studijuoti į užsienį, bet jūs sugrįžkite į Lietuvą“, – nepamiršti namų ragino A. Butkevičius. Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė taip pat išsakė savo padėką už geriausių absolventų pasiektus rezultatus. Ministrė vylėsi, kad šventė Valdovų rūmuose nėra tik simbolinis atsitiktinumas ir kad jaunoji šalies karta ateityje taip pat taps valdovais bei pačiais geriausiais, kurie kurs Lietuvą.

Po 5 šimtukus gavo 3 mokiniai, po 4 – 13, po 3 – 77, po du – 253, po 1 – 1059 mokiniai. Taip pat Valdovų rūmuose vykusioje geriausių abiturientų pagerbimo šventėje pasveikinti 7 profesinių mokyklų absolventai, dėl geriausių rezultatų įgiję aukščiausią kvalifikacinę kategoriją. Šiais metais 100 balų bent iš vieno egzamino gavo 1405 abiturientai.

Luko Balandžio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje