Skip to content

Naująjį biatlono kompleksą pirmieji išbandė tarptautinės stovyklos dalyviai

Lietuvos žiemos sporto centre prie Šiekščio (Žaliojo) ežero baigėsi dešimties dienų tarptautinė biatlono stovykla, kurioje dalyvavo 15–23 metų sportininkai ir Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Grenlandijos. Iš viso – 32 dalyviai.  Iškilmingame stovyklos uždaryme dalyvavo rajono vicemeras Gintautas Kindurys, Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas, kiti svečiai. Stovyklai vadovavo vokietis Karlas Heincas Volfas (Karl Heinz Wolf). Jis pasveikino stovyklos dalyvius su sėkmingu darbu ir visiems įteikė stovyklos baigimo sertifikatus.

Kaip MI sakė A. Daugirdas, tokios stovyklos Europoje vyksta kas dveji metai. Jas organizuoja ir finansuoja Tarptautinė biatlono sąjunga (TBS) ir Tarptautinis olimpinis komitetas. Šalys teikia paraiškas tokioms stovykloms rengti, o TBS sprendžia, kuriai šaliai patikėti rengti stovyklą (vyksta atranka konkurso principu). Teikiant paraišką reikia įrodyti, kad bus organizuotas tinkamas stovyklos narių apgyvendinimas, maitinimas, yra tarptautinius standartus atitinkančios riedučių trasos, šaudykla, kitos būtinos sąlygos. Šiemet Lietuva buvo pamaloninta, jai suteikta teisė rengti stovyklą Ignalinoje. Stovyklos vadovą taip pat skiria TBS, kuris turės tarptautinei sąjungai pateikti ataskaitą, kurioje nurodomi visi pliusai ir minusai. Kadangi stovyklos metu K. H. Volfas jokių pretenzijų nepareiškė, tikimasi, kad ir ataskaita bus, įžiebs žalią šviesą ateičiai. Atvirkščiai, vokietis, kaip ir stovyklos dalyviai, buvo sužavėti Ignalinos gamta, kuri, pasak vokiečio, užgožė net nedidelius nesklandumus.

Dabar, kai atidaryta naujasis biatlono stadionas, atsivėrė galimybė nuolat teikti paraiškas tokių stovyklų organizavimui (beje, tai jau antroji stovykla Ignalinoje, pirmoji vyko 2005 m.). Deja, yra vienas rimtas kliuvinys. Naujoji komplekso šaudykla neatitinka tarptautinių reikalavimų, todėl Ignalinoje kol kas negali būti rengiamos tarptautinės varžybos, čia negali treniruotis ir nacionalinės Lietuvos ir kitų šalių rinktinės. Naujo komplekso statyba virto detektyvu, skandalu, apie kurį vienu metu skelbė šalies žiniasklaida, bet išsamiai apie tai – kituose MI numeriuose.

O stovyklos uždaryme skambėjo daug palinkėjimų sportininkams ir jų treneriams. „Džiugu matyti tokį gausų jaunų žmonių būrį, kuriuos vienija aktyvus gyvenimo būdas, sportinių rezultatų siekimas, noras garsinti savo kraštą ir šalį. Šiandien yra ne vien stovyklos uždarymas, bet ir naujojo komplekso išbandymas, savotiškos jo krikštynos. Simboliška, kad šis didelis projektas atiduotas eksploatuoti Ignalinos 150-ojo jubiliejaus metais. Linkiu visiems sveikatos, energijos ir puikių sportinių rezultatų“, – sakė vicemeras G. Kindurys. Jis sportininkams ir stovyklos vadovams įteikė po naująjį albumą „Ignalina“, kitų suvenyrų. Sveikino sportininkus Lietuvos biatlono federacijos prezidentas A. Daugirdas, Žiemos sporto centro direktorius Bronius Cicėnas, kiti renginio dalyviai. Po oficialios stovyklos uždarymo dalies iškilmingai, dalyvaujant visiems sportininkams, buvo nuleistos stovyklos vėliavos.

Pasibaigus renginiui, kalbinome Lietuvos biatlono federacijos prezidentą A. Daugirdą.

– Kompleksas naujas, bet buvo kilęs triukšmas, kad ne viskas jame gerai, yra esminių trūkumų, neatitikimų tarptautiniams standartams. Ar tie nesklandumai jau pašalinti?

– Deja, ne, jie atidėti ateičiai. Bet džiugu, kad kompleksą jau galima eksploatuoti. Biatlono bendruomenė laukė naujos šaudyklos, naujos įrangos, naujų trasų. Tačiau padaryta nemažai klaidų tiek dėl statybininkų, tiek dėl projektuotojų kaltės. Gaila, kad mūsų federacijos specialistai turėjo tik patariamąjį balsą. Dabar kelio atgal nėra, trūkumus taisysim. Bet vis vien galime džiaugtis, kad Lietuvoje pirmąkart padaryta tokia investicija į biatloną, pastatytas toks stadionas.

– Kiek kainavo jo statyba?

– Kainavo 2,6 mln. eurų. Į šią kainą įeina viskas: administracinis pastatas, trasos, šaudykla, sniego patrankos ir kita įranga. Ignalinoje, dėka šio projekto, įrengtos pirmos Lietuvoje trasos, kuriose jau paspaudus pirmajam šaltukui, galima gaminti sniegą, tad nuo ateinančio sezono jau turėsime galimybę sportuoti nuo pirmojo sniego. Nereikės važiuoti į kitas šalis jo ieškoti, leisti tam pinigus, sniego bus Ignalinoje.

– Tačiau žiemos šiltėja, trumpėja, darosi epizodinės. Kokią tokioje situacijoje matote biatlono ir viso žiemos sporto ateitį?

– Atsiradusios ankstyvo sniego gaminimo galimybės kompensuoja klimato atšilimą. Jeigu iki sausio ar net vasario nesulauksime sniego, turime galimybę jo pasigaminti patys. Tai, kaip jau minėjau, leidžia įsigyta įranga. Tad atšilimas ir „minkštos“ žiemos nuo šiol kaip ir nėra didelė problema.

– Ką gi, jei jau turime visas galimybes, tuomet belieka palinkėti pamatyti kuo daugiau varžybų Ignalinoje ir kuo sėkmingesnių startų Lietuvos ir Ignalinos sportininkams. Ačiū už pokalbį!

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje