Skip to content

Kiek šiemet kainuos išleisti vaiką į mokyklą?

MI informacija

Nors daugelis džiaugiasi vis šiltesnėmis dienomis ir gyvena vasariškomis nuotaikomis, tačiau ruduo nenumaldomai artėja. Naujus mokslo metus simbolizuojanti rugsėjo 1-oji mokiniams ir jų tėveliams atneša ne tik džiaugsmo, bet ir gerokai patuština kišenes. Netylant kalboms apie pakilusias kainas, nemaža dalis tėvų nerimauja, kiek gi šiemet reikės išleisti vaikų mokyklinėms prekėms. Prekybininkų teigimu, kainos, lyginant su praeitais metais, beveik nesikeitė.

Nusprendėme pasidomėti, kokios sumos tėvams užtektų aprūpinti du savo vaikus, tarkime, einančius į pirmą ir penktą klasę, svarbiausiais reikmenimis. Kanceliarinėmis prekėmis prekiaujančios parduotuvės „Liepa“ vadybininkė padėjo sudaryti būtiniausių mokinio reikmenų sąrašą tiek pirmokui, tiek penktokui. Dėmesį atkreipėme į kokybiškas ekonominės klasės prekes, kurios, anot pašnekovės, tarnauja žymiai ilgiau, nei prastesnės kokybės gaminiai.

Pradėkime nuo pirmoko krepšelio. Bene svarbiausia priemone pirmokui mokykloje pašnekovė įvardijo rašalinį plunksnakotį. Ji teigė,  tėveliams nereikėtų gailėti pinigų šiai prekei, nes kokybiškas plunksnakotis labai pagelbsti pradedantiems rašyti.

Šių plunksnakočių pasirinkimas išties platus, o ir kainos prieinamos visiems pagal galimybes. Pasirinkome išties kokybišką variantą už 3 Eur. Pridėjome ir maišelį rašalo kapsulių (100 vnt.) – 2,90 Eur. Trys plonesni, tačiau nepersiliejantys sąsiuviniai linijomis ir langeliais kainuos 1,02 Eur. Aplankalų rinkiniai knygoms ir sąsiuviniams – 1,58 Eur.

Neapsieisime ir be pieštuko, trintuko ir drožtuko – visa tai kainuos 1,40 Eur. Piešimui prireiks akvarelės, dvipusių flomasterių, 3 skirtingų dydžių teptukų, indelio vandeniui, kreidelių ir 20 lapų piešimo sąsiuvinio, kurie kainuos 8,05 Eur. Darbeliams reikės plastilino, žirklių, klijų, spalvoto popieriaus, liniuotės – 4,01 Eur.

Susidėti rašymo priemonėms bus reikalingas spalvingas penalas (3 Eur), na o visoms reikalingoms priemonėms į mokyklą atsinešti – kuprinė, kurią nusipirkti galima ir už  11 Eur. Iš viso šis mokyklinių priemonių krepšelis pirmokui kainuos 35,96 Eur. Daugelio čia išvardytų priemonių pirmokėliui turėtų užtekti bent jau pirmuosius keletą mėnesių mokykloje.

Penktoko krepšelis jau šiek tiek kitoks. Rašalinis plunksnakotis nebėra būtinas, tad jį pakeičia paprasti rašikliai – už 0,70 Eur galima įsigyti du geros kokybės vienetus. Taip pat prisidės skriestuvas, matlankis bei skaičiuotuvas – 4,82 Eur. Plonus sąsiuvinius pakeis storesni – 5 vnt. linijomis ir langeliais kainuos 4,30 Eur. Prireiks ir kietesnio popieriaus braižymui – 1,86 Eur. Visi reikmenys nebetilps į mažą kuprinę, tad prireiks didesnės – 20 Eur. Visos kitos priemonės turėtų tikti iš pirmoko krepšelio. Viską suskaičiavus išeina 49,22 Eur.

Pašnekovės teigimu, tėveliai jau dabar pradeda rūpintis atžalų mokykliniu krepšeliu. Ateidami su mokytojų pateiktu sąrašu tėvai atsakingai renkasi kanceliarines prekes, labiau orientuojasi į kokybišką, nei pigesnį mokyklinio krepšelio variantą. Matyt, vadovaujasi posakiu – „skūpus moka du kartus“.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje