Skip to content

„Ginti. Saugoti. Padėti“

MI informacija

Rajono policijos pareigūnai per pirmą pusmetį šį šūkį vykdė atsakingai

Nusikalstamumo analizė

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariate (toliau – rajono PK) per 2016 m. 6 mėnesius užregistruotos 99 (2015 m. – 116 nusikalstamos veikos, nusikalstamumas rajone sumažėjo 14,7 proc., ištirtos 76 (2015 m. – 108) veikos arba 76,8 proc.

Vagystės

Rajono PK fiksuojamas net 34,8 proc. vagysčių mažėjimas. Jų užregistruota 30 (2015 m. – 46). Ištirta 21 vagystė arba 70 proc. minėtų veikų. Pernai ištirta 29 vagystės (63 proc.). Vagysčių, įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, pastebimas 40 proc. mažėjimas. Jų užregistruota 6 (2015 m. – 10), ištirta 5 (2015 m. – 11) arba 83,3 proc. (2015 m. – 110 proc.).

Smurtas artimoje aplinkoje

Per šių metų 6 mėnesius nusikalstamų veikų skaičius dėl smurto artimoje aplinkoje nepakito. Buvo pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai, iš jų – 26 ištirti (2015 m. – 28). Per minėtą laikotarpį yra užfiksuotas 1 pakartotinis atvejis dėl smurto artimoje aplinkoje, kai nusikalstamos veikos padarymu įtariamas asmuo pakartotinai, antrą kartą, naudojo fizinį smurtą artimoje aplinkoje.

Sukčiavimai

Per šių metų 6 mėnesius 33,3 proc. sumažėjo sukčiavimo atvejų. Buvo pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai (2015 m. – 3), ištirtas 1 arba 50 proc. Pernai per tą patį laikotarpį ištirti 3 arba 100 proc. Nors statistinių ataskaitų duomenimis situacija gerėja, tačiau gyventojus norime įspėti: būkite budrūs ir itin atsargiai bendraukite telefonu su nepažįstamais asmenimis, nepaisant to, kuo jie prisistato. Žinokite, kad policijos pareigūnai ar kitų tarnybų darbuotojai neprašo pinigų ar elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų. O sulaukus sukčių skambučių, patariame išlikti ramiems, neskubėti vykdyti skambinančio asmens nurodymų ir prašymų. Tokiu atveju, pirmiausia susisiekite su artimaisiais, apie kurių „nelaimę“ buvo pranešta, ir pasiteiraukite, ar jiems kas nors nutikę, o taip pat apie skambutį praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Bene populiariausias sukčiavimo būdas yra netikra e. parduotuvė arba skelbimai įvairiuose portaluose. Nusikaltėlis ar jų grupė sukuria interneto svetainę su skambiu pavadinimu arba skelbimą patrauklia ir žema kaina. Netikros parduotuvės tikslas – per kuo trumpesnį laiką gauti kuo daugiau pinigų iš patiklių žmonių, o vienintelis būdas tai padaryti yra per ženkliai mažesnes kainas. Be abejo, pernelyg žemos kainos sukelia įtarimą, todėl šalia to yra sugalvojamas ir pasiteisinimas: atidarymo proga, metų ar egzistavimo gimtadienis, naujos siuntos gavimas iš bankrutuojančio tiekėjo. Pirkimo procesas gali nesukelti įtarimo, tačiau pervedę pinigus nieko negausite.

Tuomet, jeigu planuojate apsipirkti elektroninėse parduotuvėse arba norimą daiktą įsigyti internetu, įvertinkite informaciją ir atsiliepimus apie parduotuvę, sužinokite, kuo daugiau duomenų apie pardavėją ir parduodamą daiktą, rinkitės atsiskaitymo būdą grynaisiais, kurjeriui pristačius prekę ir svarbiausia – neskubėkite ir viską gerai apgalvokite prieš perkant.

Svarbu nepamiršti, kad rimta elektroninė parduotuvė turėtų pateikti savo įmonės kodą, kitus rekvizitus, nurodyti telefoną, faksą, elektroninį adresą ar kitas ryšio priemones susisiekti. Pavojaus signalas, jei yra tik laukelis laiškui rašyti, tuomet, jei iškils būtinybė grąžinti ar pakeisti daiktą, nebus nei kur, nei kaip kreiptis. Jei prekė netiko ir nusprendėte grąžinti, reikia pranešti pardavėjui, apmokėti pašto išlaidas, siųsti registruotu paštu, išsaugoti kvitą, kuriame nurodomas gavėjas ir siuntos numeris.

Norite, kad apsipirkimas būtų malonus, o rezultatai džiugintų? Reikia išmokti apsipirkti atsakingai. Tuomet ir pinigų praradimo rizika bus mažesnė.

Kitos nusikalstamos veikos

Dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų gaminimo, laikymo, gabenimo policijos komisariate buvo išaiškintos ir ištirtos 2 nusikalstamos veikos.

Buvo užregistruotos 4 nusikalstamos veikos su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis (2015 m. – 1).

Per analizuojamąjį laikotarpį 55,6 proc. sumažėjo turto sunaikinimo ar sugadinimo atvejų, užregistruoti tik 4 (2015 m. – 9).

Patirtis rodo, kad žmonių saugumui užtikrinti labai svarbus nusikaltimų prevencijos priemonių skatinimas, gyventojų švietimas ir savišvieta. Visuomet būtina pasirūpinti savo turto apsauga, patikimomis spynomis ir durų sklendėmis, esant galimybei įsirengti apsaugos signalizaciją. Labai svarbi yra ir kaimynų pagalba, todėl glaudžiai bendraukite ir bendradarbiaukite su jais, burkitės į saugias kaimynystės grupes, o pastebėję daromas nusikalstamas veikas ar administracinius teisės pažeidimus, nelikite abejingi ir praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba policijos pasitikėjimo tel. 8 800 20 112.

Prevencinė veikla

Per šių metų šešis mėnesius rajono PK pareigūnai išaiškino: 394 administracinius teisės pažeidimus, 51 teisės pažeidimą, susijusį su akcizais, apmokestinamų prekių laikymu, gabenimu, naudojimu ar realizavimu, 8 teisės pažeidimus, susijusius su narkotikais (narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo), ištyrė 187 pareiškimus gautus iš gyventojų ir patikslino 82 gautus pranešimus apie galimas nusikalstamas veikas ar pažeidimus.

Per 6 mėn. pareigūnai rajone įkūrė 2 saugios kaimynystės grupes. Jų šiuo metu rajone yra 72.

Policijos komisariate yra 27 policijos rėmėjai, kurie aktyviai padeda policijos pareigūnams patruliuoti, užtikrinti viešąją tvarką renginių metu bei nustatyti įvairius teisės pažeidimus. Per šių metų 6 mėn. pareigūnai kartu su policijos rėmėjais dirbo 560 val. (2015 m. – 626).

Per analizuojamą laikotarpį rajono PK pareigūnai suorganizavo 30 įvairių renginių ir susitikimų: teisinių žinių konkursą „Temidė“, saugiausios seniūnijos rinkimai, akciją „Pasidalinkime“, 6 susitikimus su bendruomenėmis, 2 susitikimus su įsikūrusiomis saugios kaimynystės grupėmis, 34 švietėjiškus ir kiti prevencinius renginius mokyklose ir vaikų globos namuose.

Per analizuojamąjį laikotarpį pareigūnai organizavo tris atvirų durų dienas policijos komisariate, kurių metu siekiant populiarinti policijos pareigūno profesiją vyresniųjų klasių moksleiviai buvo raginami pasirinkti policijos pareigūno profesiją. Birželio pradžioje buvo organizuota diena su globos namų vaikais. Jos metu Didžiasalio ir Daugėliškio vaikų globos namų auklėtiniai dalyvavo policijos asociacijos sąskrydyje. Ten netruko nei dainų, nei žaidimų, nei vaišių.

Per 6 mėn. organizuota 10 nusikaltimų ir teisės pažeidimų prevencinių susitikimų seniūnijose, į kuriuos buvo kviečiami policijos rėmėjai, seniūnai, seniūnijos socialiniai darbuotojai, pašto bei kultūros atstovai. Minėtų posėdžių metu buvo aptariamos tai seniūnijai aktualios problemos, nusikalstamumo lygis.

Saugus eismas

Per šių metų šešis mėnesius PK išaiškinta 718 Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų (2015 m. – 731). Iš jų: sulaikyta neblaivių vairuotojų – 34, neblaivių dviratininkų – 51, pėsčiųjų padarytų pažeidimų – 16, viršijusių leistiną greitį – 341, neužsisegusių saugos diržų – 43, neturinčių teisės vairuoti transporto priemones – 12, nustatyta tvarka neapsidraudusių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu ar neatlikę privalomosios techninės apžiūros – 22, 199 – kiti KET pažeidimai.

Per minėtą laikotarpį įskaitinių eismo įvykių nebuvo, 2015 m. – 4, kurių metu 1 žmogus žuvo, 6 buvo sužeisti.

Pareigūnai šalies keliuose nuolat vykdo įvairias eismo dalyvių kontrolės prevencines priemones, tačiau siekdami mažinti eismo įvykių, kuriuose tamsiuoju paros metu nukenčia pėstieji (dviratininkai, vadeliotojai), skaičių, keisti eismo dalyvių elgesį kelyje, ugdyti atsakomybę ir sąmoningumą, primena ir skatina naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus (ryškiaspalvę liemenę, šviečiantį žibintą) bei laikytis KET reikalavimų. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje