Skip to content

Tryčiūnuose sulaikyti 9 nelegalai iš Afganistano

MI informacija

Ketvirtadienį ryte į VSAT Ignalinos rinktinės Pūškų užkardos budėtojus telefonu kreipęsis vyras pranešė Tryčiūnų kaime pastebėjęs du įtartinus asmenis. Operatyviai į nurodytą vietą atvykę VSAT pareigūnai atėjūnų jau neberado, tačiau vietinis gyventojas nurodė kryptį, kuria nuėjo minėti vyrai. Netrukus Tryčiūnųk. prieigose pasieniečiai išties sulaikė du įtartinus vyrus. Šie gestais parodė, jog atkeliavo su grupe žmonių ir VSAT pareigūnus nuvedė link netoliese esančios negyvenamos sodybos. Jos prieangyje pasieniečiai aptiko keturias moteris ir tris nepilnamečius.

Viena iš moterų laužyta anglų kalba paaiškino, jog visi devyni asmenys yra Afganistano piliečiai. Nė vienas iš suaugusiųjų neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Asmens daiktus apžiūrėję VSAT pareigūnai aptiko tik Afganistane išduotus trijų nepilnamečių gimimo liudijimus.

Vietovę, kurioje buvo sulaikyti migrantai, ketvirtadienį iš oro žvalgiusi VSAT sraigtasparnio įgula ir tikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau nieko įtartino neaptiko. Pasieniečiai nustatė, kad valstybės sieną į Lietuvos pusę afganistaniečiai perėjo nuošalioje vietovėje ir pasuko Tryčiūnų link. Nuo valstybės sienos iki šio kaimo – apie 1,5 km.

Visi devyni sulaikytieji laikinai apgyvendinti Tverečiaus užkardoje įrengtose specialiose patalpose. Ketvirtadienį afganistaniečius apklausė VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai, kurie dabar atliks reikiamas dokumentų tvarkymo procedūras, nes užsieniečiai pateikė prieglobsčio prašymus.

Po vietnamiečių ir gruzinų, afganistaniečiai pagal pilietybę yra treti tarp dažniausiai Lietuvos pasieniečių sulaikomų migrantų, bandančių neteisėtai patekti į Lietuvą. 2012 m. VSAT pareigūnai sulaikė 58 Afganistano piliečius, 2013 m. – 42, 2014 m. – 69, 2015 m. – 45, šiemet – 19.

VSAT inf. ir nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje