Skip to content

Rubelninkuose paminėtas mokyklos 80-metis

MI informacija

Ramią šeštadienio popietę Rubelninkų kaime paminėtas mokyklos įkūrimo 80-metis. Šventėje dalyvavo būrys žmonių: buvusių mokyklos mokytojų, mokinių, kitų svečių. Renginio programa – 4 pamokos: tikybos, istorijos, muzikos ir namų ruošos. Tądien mokyklos koridoriuje veikė ir Rubelninkų kaimo gyventojos Natalijos Juknevičienės darbų paroda.

Tikybos pamoka – šv. Mišios – vyko Rubelninkų kaimo koplyčioje. Jas aukojo kunigas Antanas Valatka.

Istorijos pamoka prasidėjo buvusios mokyklos mokinės Danutės Kajėnaitės atsiminimais, o netrukus buvo atidengta bei pašventinta akmeninė atminimo lenta, visiems skelbianti: „ŽINOKI, IŠ KUR ATĖJAI, KUR ESI, Į KUR EINI! ČIA 1936 M. ŠVIESOS KELIĄ PRADĖJO RUBELNIKŲ KAIMO MOKYKLA. AČIŪ MOKYTOJAMS.“ Atminimo lentą atidengė ilgametė mokytoja Danutė Laurėnienė ir paskutinės mokyklos laidos mokinys Modestas Miklaševičius (mokykla uždaryta 2008 m.).

Prisiminimais apie mokyklą taip pat dalijosi buvęs mokyklos mokinys Gintautas Mackonis bei buvusi mokytoja Vanda Kūjalienė, kurios lūpomis nuskambėjo ir  a. a. mokyklos direktoriaus Viktoro Sabaliausko parašyti atsiminimai apie Rubelninkų kaimą, mokyklą.

Sveikinimo žodį tarė ir renginyje dalyvavęs rajono meras Henrikas Šiaudinis, kuris džiaugėsi susirinkusių žmonių gausa, linkėjo ir toliau organizuoti susitikimus. Meras į šventę atvyko su gražia dovana – nuotraukų albumu „Ignalina“. 

Muzikinę programą atliko Ignalinos krašto kapela „Lanksva“, kurios pasirodymą susitikimo dalyviams dovanojo Zigmantas Kajėnas.

Paskutinė ir ilgiausia pamoka – namų ruoša. Šios pamokos dalyviai vaišinosi pačių suneštais valgiais, tarp jų ir Vilmos bei Alvydo Miklaševičių paruošta namine gira ir plovu, kuriam pagaminti šeima nepagailėjo ėriuko iš savo ūkio.

Dar ilgai niekas nesiskirstė namo, vis dalijosi įspūdžiais ir prisiminimais, buvo sakomos kalbos. Žmonės džiaugėsi sutikę vieni kitus,  buvo ir tokių, kurie šioje šventėje pasimatė pirmą kartą po mokyklos baigimo.

Dėkojame visiems šventės dalyviams, pagrindiniam organizatoriui ir šventės sumanytojui, idėjų įgyvendintojui Valentui Kajėnui bei visiems pagalbininkams, taip pat asmenims, skyrusiems lėšų atminimo lentos gamybai, informaciją apie renginį spausdinusiems laikraščiams „Mūsų Ignalina“ ir „Nauja vaga“, tinklalapiui www.ignalina.lt bei Ceikinių seniūnijos seniūnui Sauliui Zabolevičiui ir darbininkams, kurių dėka šventės dalyviai galėjo džiaugtis naujai nudažyta mokykla.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje