Skip to content

Sklaidyti „Mano dienoraščio puslapiai”

Ignalinos viešoji biblioteka skaitytojus ir projekto „Mano dienoraščio puslapiai“ dalyvius pakvietė į trečiąjį projekto renginį, skirtą poezijai ir publicistikai. Su ignaliniečiais susitiko ir maloniai bendravo poetas Valdas Daškevičius. Jis, sakė, džiaugiasi būdamas gražiame Ignalinos mieste, pasakojo apie savo darbo ir kūrybinę veiklą, skaitė eiles ir pasidalijo kai kuriomis įžvalgomis dėl planuojamo išleisti kuriančių rajono žmonių almanacho parengimo.

Iš Kėdainių kilęs,  lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete studijavęs V. Daškevičius 1989 m. ir 1990 m. sudarė jaunųjų kūrybos almanachą „Veidai“, 2007 m. – poezijos almanachą „Poezijos pavasaris 2007“. Pirmasis jo eilėraščių rinkinys – „Sauja pelenų“ pasirodė 1989-aisiais. Po 16 metų pertraukos išleido antrąją poezijos knygą „Misterija“ (2006), o 2009 m. – „Netiesioginiai įrodymai“. Poeto eilėraščių įtraukta į V. Kubiliaus sudarytą „XX amžiaus lietuvių poezijos antologiją“, L. Jakimavičiaus meilės lyrikos antologiją „Mylėjau“, versta į anglų, italų, lenkų kalbas. Svečias save pavadino sudėtingo likimo kūrėju ir sakė, kad jo eilėraščiai gimsta ilgai išlaukti, širdy išnešioti, paskui vis taisomi, dailinami. Neišvengia jis ir ilgų dvasinės sausumos periodų. Ir visgi pasidžiaugė, kad jau greitai spaustuvei bus atiduota ketvirtoji jo knyga.

Kalbėdamas apie jo asmenybę ugdžiusius žmones, poetas gražiai prisiminė senelius ir jų sodyboje prabėgusias vasaras, močiutės dainas ir senelio sektas pasakas, nuostabius mokytojus ir dėstytojus, rašytojus, poetus, kurių knygos padarė didžiausią įspūdį ir paskatino kurti. Didžiuoju savo mokytoju jis laiko poetą Marcelijų Martinaitį – buvusį dėstytoją ir diplominio darbo vadovą. Šis kūrėjas jam atvėrė ne tik savito, gilaus ir dažnai tik dvasia pajuntamo   poezijos pasaulio slėpinius, bet ir rodė tikrojo žmoniškumo, paprastumo, gerumo pavyzdžius. Svečią pristatė ir renginį vedė VšĮ „Meno bangos“ vadovas Marius Kraptavičius.

Kitas projekto renginys bibliotekoje vyks rugpjūčio 12 d., 14 val. Su ignaliniečiais susitiks poetė, leidėja, redaktorė Nijolė Daujotytė-Kuolienė.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje