Skip to content

Kvailiai, rinkite mus!

Man labai patiko už socdemus agituojančios Vilijos Blinkevičiūtės žodžiai, kad į valdžią atėjusi partija rūpinsis ponais. Dabar valdžioje buvo – saviškiais rūpinosi, išsilaikys valdžioje vėl rūpinsis.

O verta galima rūpintis ubagais? Iš jų nieko nepaimsi, o iš ponų visada ko nors gali tikėtis. Na, kad ir kyšio. Todėl ir žada dabartinė europarlamentarė rūpintis senjorais.

Nemanau, kad čia V. Blinkevičiūtė apie pensininkus šnekėjo. Ji ne tokia visiškai kvaila, kad nežinotų, ką reiškia žodis „senjoras“. Kalbėtų apie pensininkus – vadintų senoliais. O dabar – aiškiai apie saviškius ir jiems kišenes pildančius.

Tiesa, pensijas ponia V. Blinkevičiūtė irgi žadėjo labai smarkiai padidinti. Aišku, ponia meluoja. Jeigu nemeluotų – pasakytų, iš kieno kišenės. Juk nenumatoma, kad pinigų biudžete smarkiai padaugėtų. Vadinasi, teks iš kažko atimti.

O iš ko šiais laikais galima atimti? Pašalpas visokiems tinginiams sumažinti? Jokiu būdu negalima, taigi ir dabar nenorintys dirbti verkia, kad valdžia bloga, per mažai jiems moka. Pabandyk pažadėti, kad jeigu būsi išrinktas, daugiau gaus tie, kurie nusipelno, – niekada niekur tavęs neišrinks, nes balsuoti, taip jau „ant Lietuvos“ susiklostė, mieliausiai eina tie, kuriems daugiau yra prižadėta.

Argi nesinori būti, sakysim, europarlamentaru? Juk per kadenciją Briuselyje gali gauti iki 10,5 mln. euro. Palyginimui: Lietuvoje vidutinis atlyginimas pirmą šių metų ketvirtį buvo 748 eurai. Norint uždirbti tiek, kiek per kadenciją gauna europarlamentaras, Lietuvoje reikėtų dirbti 117 metų.

Taigi, apie tokius pinigus galite nesvajoti – juk vidutinė gyvenimo trukmė pas mus 73 metai.

O vidutinė pensija dabar – apie 256 eurus. Toliau neskaičiuosiu – nesinori erzinti nei savęs, nei kitų.

Apskritai visi priešrinkiminiai pažadai… kaip bernelio pažadai. Ir nors poniai V. Blinkevičiūtei toks pasakymas nelabai tinka, bet visiems vyriškos lyties pažadukams – puikiai. Valstybės biudžetas nedidės, „Sodros“ – juo labiau, tai iš kur naujos kadencijos seimūnai paims pinigų visiems pažadams įvykdyti?

O čia dar nuo 2020 metų Briuselio „karvutė“ užtrūkti žada: nebeplauks eurų upės. Neužmirškime, kad Didžioji Britanija pamojavo Europos Sąjungai „staniku“, tad Briuselio biudžetas jau kitąmet sumažės, o kartu sumažės ir išmokos. 

Šiemet Lietuvos biudžete pajamų buvo numatyta 9,2 milijardo eurų, iš jų iš Briuselio gausim daugiau kaip 2 milijardus. Įsivaizduokit, kas nutiks, kai tie milijardai sumažės iki milijonų? Kokiomis utėlėmis tada bus mokamos padidintos pensijos?

Na, galima sakyti, kad beveik 0,8 milijardo eurų, kuriuos dabar gauna žemės ūkis, nebus didelis nuostolis – ko reikės, atsivešim iš Lenkijos, ten vis tiek produktai pigesni. O kiti pinigai iš kur? Skolintis? Taigi ir šiemet biudžeto deficitas numatytas 640 milijonų eurų. Vadinasi, tiek bus pasiskolinta.

Gal „Sodra“ gerai laikosi? Šiemet jos biudžeto deficitas per pirmus keturis mėnesius buvo 126,2 mln. eurų. Tiek „Sodra“ sumokėjo daugiau, negu surinko. Iš kur gavo? Ogi pasiskolino. Vadinasi, reikės grąžinti, dar ir su palūkanomis. Šalies biudžetui papildyti – skolintis, „Sodros“ biudžetui papildyti – skolintis. Tegul grąžina tie, kurie vėliau bus į Seimą išrinkti.

Tad apie kokį pensijų didinimą galima kalbėti?

Labai atsiprašau, tikrai galima – prieš rinkimus. Tai vadinama kvailių ieškojimu. Ir toks priešrinkiminis užsiėmimas nemažai kam, turiu galvoje rinkėjus, labai patinka. Gal tik todėl, kad paskui ketverius metus būtų galima keikti to užsitarnavusią valdžią. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje