Skip to content

Nauja pramoga – ne tik medžiotojams

„Ir pats geriausias šaulys gali nepataikyti.“

Tomas Fuleris

Kas gali būti bendro tarp diktantų rašymo, knygų skaitymo ir šaudymo? Dažnas turbūt pasakys, kad nėra čia jokio ryšio. Atsakymas nebus teisingas. Kaip sakė Krašto apsaugo savanorių pajėgų 8-osios rinktinės vadas majoras Renatas Spėčius, dalyvavęs šaudyklos atidaryme, pirmiausia žmogus privalo išmokti bei pamėgti skaityti, išmokti rašyti ir reikšti mintis, o tik tada galima kalbėti apie tolimesnius žingsnius, tikslus ir gebėjimus. Nes visa tai yra žmogaus sąmoningumo, intelekto ir asmenybės brandos pagrindas, be kurio negali būt net kalbos apie bet kokius ginklus, šaudymą. Tik intelektualiai ir emociškai brandus žmogus suvokia save ir aplinkinius beigeba ugdyti atsakomybę, discipliną, patriotiškumą ir suprasti savo, kaip asmenybės, misiją. Tik toks žmogus gali į rankas paimti ginklą…

Tie, kurie išbandė šaudymą koviniais ginklais, puikiai žino, kiek emocijų užplūsta kūną, o adrenalinas liejasi tiesiog per kraštus. Tai sunku nusakyti žodžiais: kurtinantis garsas, parako kvapas, rankų virpėjimas, kojų drebėjimas… Gal ir jūs norėtumėte tai išbandyti?

Praėjusio šeštadienio popietę (rugpjūčio 6 d.) Švenčionyse oficialiai atidaryta profesionali šaudykla. MI puslapiuose dar 2015 m. pavasarį rašėme apie dviejų jaunų vyrukų ambicingus norus ir tikslus įsitvirtinti Lietuvoje. Tai įmonės HUNTER, UAB ZABIELA savininkas Rokas Zabiela ir jo partneris Deividas Maminskas. Šie vyrukai atidarė ginklų, medžioklės ir laisvalaikio gamtoje reikmenų parduotuvę, o štai dabar jie ryžtingai eidami pirmyn plečia įmonės veiklą ir vos už kelių kilometrų nuo Švenčionių, važiuojant link Lentupio, įrengė šaudyklą.

Iškilmingoje šventėje dalyvavo ir švenčioniškiai, ir ignaliniečiai, ir svečiai net iš Kauno. Perkirpus simbolinę juostelę, idėjos autorius ir įgyvendintojus sveikino Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ atstovai,  VSAT Ignalinos rinktinės vado pavaduotojas Štabo viršininkas pulkininkas Valentinas Urbonas, kiti svečiai.

Kalbėjusieji džiaugėsi tokia pagirtina iniciatyva ir tuo, kad jauni žmonės per kelis mėnesius sugebėjo padaryti tai, ko vyresni medžiotojai nepadarė per 20 metų. Ir tai nebuvo priekaištas, tai buvo pagyrimas jaunystei, sumanumui ir veržlumui.

Kaip sakė Rokas ir Deividas, jiedu atvažiavę čia prieš 8 mėnesius pamatė dykynę, o mintyse abu iškart nupiešė galimų pramogų vaizdą. Susiradę žemės savininką, vyrukai tuoj pat pateikė verslo pasiūlymą ūkininkui Ričardui Kazielai. Šis dovanojo vyrams žemę ir net parėmė finansiškai gražią idėją ir iniciatyvą, idant žemė būtų įdarbinta ir neklestėtų sąžalynai, o šis objektas taptų ne tik medžiotojų meka, bet ir visų gyventojų pramogų centru.

Po sveikinimo kalbų ir padėkų, vieni vaišinosi originaliais medžiotojų užkandžiais, o kiti skubėjo registruotis garbės šūviams ir mini varžyboms.

Ši nauja šaudykla atvira visiems: ir licencijuotiems medžiotojams, ir paprastiems žmonėms, norintiems pajusti šūvio malonumą ar tiesiog išbandyti save naujoje srityje. Šalia mėgėjų bus instruktoriai, kurie padės viską atlikti pagal taisykles. Apskirtai šaudyklos savininkai atviri įvairiems klientų norams ir pageidavimams. Pateikiame ir Šaudyklos darbo laiką bei kainoraštį (žr. lentelėje), tačiau viską visada patariama derinti telefonu. Nuo šiol šaudykla naudosis jau ne tik sportinio šaudymo mėgėjai, šiaip smalsuoliai ar profesionalūs medžiotojai – oficialiai šaudykla suderinus šaudymo pratybas ir su VSAT Ignalinos rinktine bei Švenčionių r. policijos komisariatu.

Šaudykloje yra dvi bazės. Vienoje šaudoma į paprastus taikinius arba į taikinius nuo staklių, maksimalus atstumas 148 m. Kitoje bazėje, už pylimo, yra judančio taikinio kompleksas. Iš spec. namelio taikomasi ir šaunama į už 35 m esantį 10 metrų ilgio „lange“ per 2,5 s pravažiuojantį judantį taikinį (bėgantį šerną). Šaudykloje galima naudoti ir savo ginklus (kas turi) arba nuomotis. Šaudyti galima išsinuomotais: automatu AKS 74 („Kalašnikov“), pistoletu „Makarov“, lygiavamzdžiu pompiniu šautuvu „Winchester“, „Maverik“, graižtviniu karabinu.

HUNTER parduotuvės savininkai primena, kad tokią dovaną – šaudymą, galima dovanoti ir patiems sau, ir dovanų kuponu skirti artimam žmogui ar draugui. Tereikia užsukti į parduotuvę, esančią Švenčionyse, Rymo g. 10.

Gerų emocijų ir smagaus laiko Hunter šaudykloje!

Autorės nuotr.

HUNTER šaudyklos darbo laikas

Pirmadienis, antradienis ir trečiadienis – pagal susitarimą.

Ketvirtadienį – 10–17 val.

Penktadienį – 9–17 val.

Šeštadienį – 9–17 val.

Sekmadienį – 10–17 val.

Tel. 8 618 30189

El. paštas: rz@ehunter.lt

 

 

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje