Skip to content

Renovacija Ignalinoje domėjosi Baltarusijos atstovai

Antradienį Ignalinoje lankėsi ir su savivaldybės meru Henriku Šiaudiniu susitiko Baltarusijos Respublikos Būsto ir komunalinio ūkio ministerijos viceministras Genadijus Trubilo, šios ministerijos Būsto priežiūros departamento  vadovas Andrejus Romaško. Svečius lydėjo Baltarusijos ambasados Lietuvoje konsulas Vadimas Lositskis ir Būsto energijos taupymo agentūros atstovai Tomas Giedris ir Nijolė Graužinytė. Susitikime taip pat dalyvavo  UAB Ignalinos butų ūkio inžinierius Aleksandras Dolgovas.

Svečiai iš Baltarusijos domėjosi Ignalinos savivaldybės patirtimi renovacijos srityje. Jie dalyvavo pirmadienį Vilniuje vykusioje konferencijoje, susitiko su Vyriausybės atstovais ir norėjo detaliau aptarti konkrečius klausimus, susipažinti su „Ignalinos enervizijos programa“, pamatyti renovuotus daugiabučius. Kaip sakė viceministras G. Trubilo, Baltarusijoje taip pat planuojama pritaikyti panašų renovacijos modelį, tikimasi tam panaudoti valstybės lėšų ir Pasaulio banko paskolą. Iki šiol Baltarusijoje buvo vykdoma daugiabučių namų kapitalinio remonto programa, tačiau lėšų ją įgyvendinti jau nebeužtenka, todėl ir tikimasi pritaikyti Lietuvos patirtį bei ją išanalizavus sukurti Baltarusijai tinkantį renovacijos modelį.

Meras H. Šiaudinis sakė, kad šiuo metu Ignalinoje yra renovuota 85 proc. daugiabučių namų ir per pora metų tikimasi užbaigti renovaciją 100 proc. Artimiausiu metu rajono savivaldybė dar turės galimybę teikti paraiškas ir gauti finansavimą 30-ties namų modernizavimui. Meras svečiams pateikė svarbiausią informaciją, papasakojo apie savivaldybės per keliolika pastarųjų metų įgyvendintus šilumos ūkio modernizavimo projektus, pristatė Probleminių teritorijų programą, pagal kurią Ignalinoje renovuota 16 daugiabučių, ir naują renovavimo modelį „Ignalinos enerviziją“, kuris davė gerą pavyzdį visai Lietuvai. Pagal šią programą, kaip minėta, daugiabučių atnaujinimą inicijuoja savivaldybė, o paskolą, reikalingą namui renovuoti, ima ne patys gyventojai, bet savivaldybės paskirtas programos įgyvendinimo administratorius – UAB Ignalinos butų ūkis. Dėl šios priežasties daugiabučių namų atnaujinimo procesas yra labiau centralizuotas, gyventojams ir daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams mažėja įprastai atnaujinimo metu tenkanti administracinė našta, butų savininkai tiesiogiai netampa paskolos gavėjais. Specialistai atsakė į svečių klausimus dėl viso proceso administravimo, tam reikalingų lėšų, dėl bankų paskolų gavimo tvarkos, garantijų ir galimų rizikų. Vėliau svečiai buvo pakviesti pasivaikščioti po Ignaliną ir apžiūrėti renovuotus namus. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje