Skip to content

Augustas Grabažis: „Pavargstu, kai nesportuoju…“

MI informacija

Vasarą į biblioteką ateina lankytojų, kurių kitu metų laiku čia nesutiksi. Dažniau užsuka jaunimas – pasėdėti prie interneto,  moksleiviai teiraujasi programinės literatūros. Pakalbinau vieną jų, kartu su mielagėniškiais berniukais atėjusį pažaisti kompiuterinių žaidimų –pas senelius Mielagėnuose besisvečiuojantį Augustą Grabažį.  Kalbėjomės apie sportą, mokslą, draugus irsenelį – Mielagėnuose gyvenantį Arūną Domininką Grabažį, sporto meistrą, Lietuvos bokso čempioną.

Paprašiau interviu neatsitiktinai: apie Augustą prieš porą metų buvo nemažai rašyta respublikos, taip pat ir mūsų rajono spaudoje. 2014-04-30 ,,Kauno diena“ rašė: „Į stadioną su žvaigžde“. Taip vadinasi oficialaus FIFA partnerio – pasaulinio restoranų tinklo „McDonald‘s“ nuo 2002 m. įgyvendinamas projektas. Į pasaulio ir Europos futbolo čempionatus jau vyko keturi vaikai. Šiemet laimė apsilankyti Brazilijoje teks dešimtmečiam kauniečiui Augustui Grabažiui.

„Labai netikėta buvo. Aš dar nelabai supratau, kad laimėjau. Mama privertė tėtį padėti man laimėti, važiavome pas močiutę į kaimą, o mama sako – užsukime į Vilnių ir dalyvaukim tame konkurse. Nieko stebuklingo ten nepadariau. Tik žaidžiau. Laimėjau turbūt todėl, kad seniai žaidžiu futbolą“, – liepos mėnesį su tėčiu Andriumi Grabažiu į Braziliją skrisiantis dešimtmetis Augustas penkerius metus lanko futbolo treniruotes klube „Fortūna“, kur treniruojasi penkis kartus per savaitę.

„Finale pastatė ketverius vartus ir reikėjo įmušti balionus neliečiant rankomis. Kitiems nepasisekė, o aš įmušiau keturis kartus…“ – prisiminė Augustas konkursą, padovanojusį jam kelionę į Brazilijoje vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą.

Apie projektą „Į stadioną su žvaigžde“ pirmasis paskaitė Augusto tėtis –  Kauno rajono Socialinių paslaugų centro sporto treneris 45 metų A.Grabažis. Vyras prisipažino: draugai ir pažįstami jiems pavydi. Tiesa, tik baltu pavydu, kaip jie visi tikina.O po dviejų mėnesių DELFIrašė:,,Liepos 9 d. vykusiose pasaulio futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse drauge su Olandijos ir Argentinos rinktinėmis į aikštę žengė ir dešimtmetis Augustas Grabažis iš Kauno. Jis į lemtingas varžybas San Paulo stadione palydėjo Olandijos rinktinės žaidėją BrunoMartinsą Indi.

Apie Augusto ir kitų berniukų viešnagę Brazilijoje ,,Kauno alėja“ rašė,kad ,,jų kelionė prasidėjo Rio deŽaneiro mieste, kuriame iš įvairių pasaulio šalių susirinkę „Į stadioną – su žvaigžde“ programos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su vienu egzotiškiausių pasaulio miestų bei išbandyti jėgas paplūdimio futbolo aikštelėje. Tiesa, grįžęs iš Brazilijos Augustas Lietuvoje neužsibus. Pasibaigus Pasaulio čempionatui jo jau laukia kelionė į Olandiją, kurioje berniukas treniruosis Amsterdamo „Ajax“ klubo stovykloje.

Visa ši informacija – dvejų metų senumo. Šią savaitę Augustas svečiuojasi pas senelius Mielagėnuose. Paklausinėjau, kaip jam sekasi. Su tėvais ir dėde jis jau antrus metus gyvena Olandijoje ir treniruojasi futbolo komandoje ADO DEN HAAG.

Augustas sako, jog į Olandiją išvyko dėl futbolo, kurį žaidžia nuo penkerių metų. Mažas būdamas buvęs labai energingas, ,,reikėjo kažkur išmesti energiją“, todėl tėtis nuvedė į futbolo mokyklą. Komandos, kurioje jis žaidė Lietuvoje, treneris pasiūlė pabandyti treniruotis Olandijoje.

Po bandomojo laikotarpio Augustas Grabažistapo Olandijos komandos ADO DEN HAAG nariu. Dabar jis ten gyvena, mokosi, lanko bendrojo lavinimo ir sporto mokyklas. Mokykloje mokosi anglų, olandų, prancūzų ir vokiečių kalbų. Paklaustas, ar nepavargsta, sako, kad ne, nes patinka sportuoti, opavargsta  savaitgaliais, kai sportuoti nereikia. Vasaros atostogų metu, viešėdamas pas senelius, kas rytą ir vakarą bėgioja. Kaip ir visi tokio amžiaus vaikai,su malonumu žaidžia kompiuterinius žaidimus, mėgsta žaisti su bendraamžiais,rašyti, kurti įvairias istorijas. O ateitį norėtų sieti su sportu.

Palinkėjau Augustui sėkmės siekiant tikslo, pergalių sporte.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here