Skip to content

Ignalinos pirmokus į mokyklą palydėjo pati Prezidentė

MI informacija

Rugsėjo 1-ąją rajono mokyklų duris pravėrė apie 1500 moksleivių, jų laukė 260 pedagogų. Šis rugsėjis buvo ypatingas Ignalinos moksleiviams, mat juos aplankė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iškilmės vyko miesto Laisvės aikštėje, kur dalyvavo Ignalinos gimnazijos, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos ir Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos  auklėtiniai ir jų tėveliai, draugai, tad aikštė seniai bematė tiek žmonių. Visi, lydimi orkestro garsų, eisena į aikštę atžygiavo nuo progimnazijos. Daugelis atėjo tiesiog pamatyti Prezidentę.

Moksleiviai surengė trumpą dainų ir šokių kompozicija, kurios dalyviais buvo įvairaus amžiaus mokiniai – nuo pirmokų (skaitė eiles) iki gimnazistų. Pasirodymo pabaigoje į dangų buvo paleisti margaspalviai balionai. Po šios meninės įžangos moksleivius, mokytojus ir jų tėvelius pasveikino Prezidentė D. Grybauskaitė: „Mažame, kompaktiškame miestelyje matai, kokie žmonės yra draugiški, bendruomeniški, kaip vienas kitą supranta, padeda vieni kitiems, kartu šoka ir dainuoja. Mokyklą, kai išeiname iš jos, prisimename su nostalgija. Joje būna visko, bet to buvimo laiko joje jau nepakartosi. Mokyklos laikotarpis svarbus tuo, kad tuomet tampi žmogumi, išmoksti gyventi, daug sužinai, surandi draugų. O mokyklos draugai, žinau iš savo patirties, patys geriausi ir ištikimiausi. Tad mokykloje ieškokite žinių ir susiraskite draugų. Džiaugiuosi, kad Ignalinoje yra tiek gražaus jaunimo, tiek pirmokų, kad tęsiate gražias tradicijas, turite kur mokytis, sportuoti, plaukioti, šokti ir dainuoti. Linkiu visiems ne tik gerų metų, bet ir gražios ateities.“

Rajono meras Henrikas Šiaudinis teigė, kad Rugsėjo 1-oji kiekvieno žmogaus gyvenime yra ypatinga šventė, tai kelio pradžia į pažinimą ir tobulėjimą. „Šiemet į aikštę susirinko trijų mokyklų bendruomenės. Visiems linkiu pasitikėjimo vienas kitu, pagarbos ir tolerancijos, linkiu siekti puikių rezultatų mokslo, sporto ir kultūros srityse. Šiemet Ignalina švenčia 150-ąjį gimtadienį, į jo renginius birželį kvietėme ir Jos Ekscelenciją. Tuomet dėl užimtumo ji neatvyko, bet pažadą, atvykti dar šiais metais, ištesėjo. Už tai Prezidentei dėkoju“, – sakė meras.

„Ignalinai šiandien svarbi diena. Atvyko Prezidentė, o tai rodo, kad švietimo reikalai rajone yra geri. Rugsėjo 1-oji išties yra visko pradžia, o gera pradžia juk – pusė darbo. Tad visiems linkiu geros pradžios, užsispyrimo, draugystės ir bendravimo. Sėkmės visiems“, – linkėjo europarlamentaras Bronis Ropė.

Po sveikinimų Prezidentė D. Grybauskaitė pirmokams įteikė pirmuosius jų dokumentus – Pirmokų pasus, o Prezidentūros darbuotojai – kiekvienam dovanų. Vaikai smalsiai vartė pasus ir dovanotas knygeles, rodė jas vienas kitam. Šiemet į Ignalinos Česlovo Kudabos progimnaziją atėjo 54 pirmokai, trys jų klasės.  

Nuskambėjus Rugsėjo varpeliams, visi išsirikiavo į eiseną ir, lydimi Ignalinos muzikos mokyklos orkestro, nužygiavo į savo mokyklas. Pirmokus vedė abiturientai, o pirmokei Aurėjai Navikaitei ypač pasisekė. Ją eisenoje į mokyklą už rankų vedė dvyliktokas Gytis Slapšys ir pati Prezidentė. Progimnazijoje D. Grybauskaitė apsilankė 1A klasėje. Kalbino mažuosius, fotografavosi su ją apsupusiais gimnazistais, bendravo su vaikais, vaišino juos saldainiais. Progimnazijos direktorė Danutė Jatulė šalies vadovei dėkojo už apsilankymą ir parodytą dėmesį.   

Išvykdama Prezidentė trumpai pasikalbėjo su meru H. Šiaudiniu ir B. Rope. Ji sakė matanti gražias pastangas, darbus ir Ignalinai linkėjo išsaugoti turistinio krašto vardą, plėtoti turizmo paslaugas, ieškoti naujų galimybių šioje srityje. D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Ignalinos rajono mokyklose jau kelerius metus veikia Pasitikėjimo ugdymo programa, su kuria ignaliniečiai prisijungė prie Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Rajono mokyklos pačios aktyviai dalyvauja kurdamos saugią aplinką.  

Autoriaus ir Prezidentūros nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje