Skip to content

Alkoholio pirkti – tik su šlapimo analize!

Labai atsiprašau, bet ir vėl rašysiu apie socialdemokratus. Suprantu, kad tokio rašinio vėl nepriims internetas, taigi jo nepamatysime elektroniniame „Mūsų Ignalinos“ variante. Žiūrėk, ateis toks metas, kai mano kuklius rašinėlius galės skaityti tik laikraščio prenumeratoriai. Ir teisingai, negailėkite kelių eurų, prenumeruokite laikraštį.

Bet grįžkime prie socialdemokratų, kitaip tariant, prie valdžios. Kiek girdėjome apie tai, kad valdžia deda daug pastangų, siekdama pritraukti investuotojus. Kiek girdėjome pasigyrimų, kad tai gerai sekasi. O praėjusią savaitę pasitraukianti iš Lietuvos pranešė „Cocacola“, kiek anksčiau – traškučius gaminanti „Estrela“.

Abi šios pasaulyje puikiai žinomos kompanijos keliasi į Lenkiją. O du susijungę Skandinavijos bankai savo būstinę nusprendė kurti ne Lietuvoje, o Estijoje.

Alytuje uždarius „Cocacola“ gamyklą, darbo neteks apie 80 žmonių. Vien per darbo mokesčius jie per metus sumokėdavo į biudžetą apie pusę milijono eurų. Darbdaviui išėjus į Lenkiją, ne tik Lietuvos biudžetas neteko pinigų. Dar ir „Sodra“ atleistiesiems turės mokėti bedarbio pašalpą – Alytuje darbo rasti ne taip paprasta. O viskas dėl to, kad kaimyninėse šalyse verslas randa geresnes sąlygas, negu Lietuvoje.

Bet atrodo, kad socialdemokratų ir kompanijos sėkmingai ir išmintingai valdoma Lietuva pinigų turi daugiau negu šieno. Štai Krašto apsaugos ministerija prisipirko „auksinių“ virtuvės įrankių, sumokėdama už juos, teigiama, aštuonis kartus daugiau negu rinkos kaina. O Krašto apsaugos ministerijai sėkmingai vadovauja Juozas Olekas, kuris ginasi nematąs jokio reikalo atsistatydinti, nes viskas buvo padaryta pagal įstatymus. Kaip įprasta socialdemokratams – „vsio zakonno“.

Šiam įvykiui išlindus į dienos šviesą, pasklido įdomių kalbų apie tai, kad kariuomenė valgys auksiniais įrankiais, pasirodė karikatūrų, kuriose kareiviai žygiuoja, vietoj šautuvų laikydami blizgančius šaukštus.

Kažkaip neatkreipiamas dėmesys į tai, kad už 5000 eurų nupirkto virtuvės įrankių komplekto visai kariuomenei neužteks, jo pakaktų tik kažkokiai vienai virtuvei. Įdomu būtų sužinoti, kokiai, kieno virtuvei visa tai buvo pirkta? Nejaugi tai tokia valstybės paslaptis, apie kurią net „nacionalinių leidinių“ žurnaliūgos neišdrįsta parašyti?

Ir nuolat akcentuojama: kariuomenė įsigijo. Ne kariuomenė, o J. Oleko, t. y. socialdemokratų, vadovaujamos ministerijos klerkai. Kadangi pirkinys už 5 tūkstančius eurų – per mažas, už kurį būtų galima gauti padorų kyšį, kyla tokia mintis: o ar nebuvo tuo pirkiniu siekiama sukompromituoti Lietuvos kariuomenę žmonių akyse: žiūrėkite, kam kariuomenė panaudoja iš jūsų kišenės paimtas lėšas, skirtas šalies gynybai. Taip, nuolat kalbama ne apie ministeriją, o apie kariuomenę.

O pabaigai – viena linksmesnė kvailystė. Ta, kurią Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis pavadino idiotiškiausia akcija, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis – cinišku pasityčiojimu iš visuomenės.

Tai „šalies verslo“ sprendimas reikalauti iš visų perkančių alkoholį asmens dokumento. Tiesa, socialdemokratai jau kratosi prisidėję prie šios, anot V. Mazuronio, „idiotiškiausios akcijos“, tarsi spėję užmiršti, kad šį „memorandumą“ pasirašė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Ir dar nežinia, kieno tai buvo iniciatyva. Socialdemokratas J. Požela juokingų dalykų per savo gyvenimėlį nemažai yra prikrėtęs. Apie Vilniaus oro uosto „užminavimą“ jau net nebešnekama, tiesiog ministras vadinamas „unabomberiu“. Bet jis dar yra ir idiotiškiausios, vėl V. Mazuronio nuomone, metų įstatymo pataisos autorius, pasiūlęs Seimui, kad būtų baudžiami ne tik neblaivūs vairuotojai, bet ir mašinoje esantys neblaivūs keleiviai. Įsivaizduokite, kiek baudų būtų galima išrašyti, sustabdžius vestuvininkų automobilį…

Štai čia tai nesąmonė. O asmens dokumento reikalavimas iš pensininkų – tik vieni juokai. Štai kada, kovojant su alkoholio vartojimu, butelio kokioje nors pažangioje parduotuvėje nebus galima nusipirkti, nepateikus šlapimo analizės – tada Lietuva išblaivės.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje