Skip to content

Sulaikyta 11 užsieniečių sienos pažeidėjų

MI informacija

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės pareigūnai gavo informacijos apie, įtarta, neteisėtą sienos pažeidimą Švenčionių rajone. Pareigūnai aptiko pėdsakus, vedančius iš Baltarusijos į Lietuvą. Buvo pasitelktas pasienietis kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Ego. Keturkojis suuodė pažeidėjų pėdsakus ir jais pasieniečius vedė  apie 1,3 km į Lietuvos gilumą, kol miške aptiko ant žemės besiilsinčią asmenų grupę. Paaiškėjo, kad tai yra 10 Vietnamo piliečių: 7 vyrai ir 3 moterys. Jie turėjo savo šalies pasus be Šengeno vizų.

Kartu buvęs 32-ejų čečėnų tautybės Rusijos pilietis, įtariama, vietnamiečių vedlys, sulaikymo metu pasipriešino VSAT pareigūnams ir bandė sprukti į miško gilumą. Jis nepaisė pasieniečių nurodymų, todėl po eilinio įspėjimo bėgliui pasivyti buvo paleistas šuo. Šis čečėną kaip mat prisivijo ir pargriovė ant žemės. Pavymui atskubėję VSAT pareigūnai vyrą sutramdė jį surakindami antrankiais. Čečėnas turėjo Rusijos pasą, kuriame nebuvo Šengeno vizos.

Vietnamo piliečiams už neteisėtą valstybės sienos perėjimą pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Nelegalius migrantus pasieniečiai planuoja apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Rusijos piliečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną Ignalinos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Teismas savaitgalį čečėną leido suimti 2 mėnesiams.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 121 Vietnamo pilietį, kuris neteisėtai bandė patekti į Lietuvą norėdamas per ją pasiekti Vakarų Europos šalis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje