Skip to content

Lietus krikoniškių nuotaikos nenuplovė

Jonas BALTAKIS

Rugsėjo 6 d. MI numeryje rašėme apie Krikonių tilto per Kančioginos upę krikštynas. Tilto atidaryme dalyvavo susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, rajono meras Henrikas Šiaudinis, vicemeras Gintautas Kindurys, žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė ir kiti svečiai. Smagi buvo naujojo tilto išbandymo ceremonija, po jos sekę šokiai. Nepavargdamas lijo lietus, sujaukęs tądien tiek tilto atidarymo, tiek kaimo šventės scenarijų, tad tilto krikštynos neužtruko. Visi dalyvavę pakviesti į kaimo vidurį, kurioje tądien vyko kaimo bendruomenės šventė „Rudens kraitė“. Ministras ir meras sušventės šeimininkeStefuteį šventę vis dar neasfaltuota kaimo gatve išdardėjo širmio traukiama brička (nuo tilto iki šventės vietos – bemaž kilometras), kiti – kas pėsčiomis, kas automobiliais važiuoti…

Bendruomenė šventės svečiams pristatė išaugintą derlių, geriausia rajono moteris medžiotoja Alytė Bukauskienė – medžioklės trofėjų parodą, dar eksponuoti tautodailės darbai, o jau vaišių stalų skaičius ir gausa tiesiog stebino. Stovėjo traktorius su priekaba, kurioje buvo sukrautas kalnas vaisių ir daržovių, traktoriaus kabinoje sėdėjo keistas „traktorininkas“ su moliūgo galva. Ministras bandė jį kalbinti, kvietė išlipti, bet tas nė mirkt. „Ko gero prisilakė“, – reziumavo ministras.

Šventės dalyvius linksmino Švenčionių miesto šokių kolektyvas „Trepsis“ (vad. Jolanta Razmienė) ir Ignalinos kultūros ir sporto centro kapela „Ringė“ (vad. Frančeska Skačkauskienė). Nors visą laiką su menkais atokvėpiais lijo, namo niekas neišėjo. Dainavo, šoko, ėjo ratelių ar tiesiog sėdėjo po skėčiais ir klausėsi, stebėjo, aptarinėjo. O jau vaišių krikoniškiai prisinešė, o jau patiekalų įvairovė ir išmonė – nuo paprastų, bet neprastų sumuštinių iki firminių Krikonių valgių. Trys didžiuliai stalai, kurie, atrodo, tarsi lenktyniavo, konkuravo, kuris turtingesnis, išradingesnis. Ir tai dar ne viskas. Katiluose kunkuliavo tiršta ir soti šiurpa – sriuba su žvėriena ir baravykais, virė žuvienė ir vėžiai.

Seniūnė Milda Bielinienė ir rajono meras apdovanojo darbščiausius kaimo ūkininkus: Alytę ir Saulių Bukauskus, Sigitą ir Rimą Filipavičius, Ingą Rimašienę, Tadą ir Liną Bukauskus. Už gražias iniciatyvas bei aktyvią veiklą padėkota bendruomenės vairininkei Almai Nevierienei. Krikoniškius sveikino Grybėnų ir Trūdų (Švenčionių r.) bendruomenių atstovai.

Kiek tądien šventę sugadinti besistengė lietus, jam tas nepavyko. Geros nuotaikos jis nei sudarkė, nei nenuplovė. Bendruomenė ūžė iki pat vakaro.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here