Skip to content

Nelegalus gaudo, o jie vis eina ir eina…

MI informacija

Sekmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės pasieniečiai Švenčionių r., apie 2 km nuo valstybės sienos su Baltarusija, sulaikė įtartiną asmenį, o po 10  min. už kelių šimtų metrų nuo šios vietos įkliuvo dar du vyrai. Visi jie dokumentų neturėjo. Įtariama, kad 19-mečiu ir 20-mečiu čečėnų tautybės Rusijos piliečiais prisistatę vyrai lydėjo į Lietuvą nelegaliai patekusių vietnamiečių grupę. Trečias sulaikytasis irgi neturėjo dokumentų. Jis prisistatė 29-erių Vietnamo piliečiu.

Pasieniečiai pradėjo naršyti apylinkes ir pirmadienio naktį pastebėjo įtartiną grupę asmenų. Keturis vyrus VSAT pareigūnai sulaikė, o penktam pavyko pasprukti ir prisidengus tamsa pasislėpti šalia esančiame miške. Vėliau vyrą VSAT pareigūnai paryčiais sulaikė. Šie penki sulaikytieji jokių asmens tapatybės dokumentų irgi neturėjo ir prisistatė esantys Vietnamo piliečiais, kuriems esą nuo 23-ejų iki 39-erių. 

Tęsdami paiešką, pirmadienio rytą pasieniečiai patikrino aplinkines vietoves ir aptiko per Lietuvos sieną su Baltarusija vedančias dvi brydes, paliktas žmonių. Į orą buvo pakeltas ir vietovę žvalgyti pasitelktas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnis su termovizorine įranga. Apžiūrėjus apylinkes, daugiau įtartinų asmenų neaptikta. Tačiau pasieniečiai paieškų nenutraukė ir pirmadienį vakarop sulaikė dar 2 vyrus ir moterį, Vietnamo piliečius. Jie turėjo savo šalies pasus, visiems sulaikytiesiems – po 33-ejus.

Dar po valandos Ignalinos rinktinės Specialiosios užkardos pasieniečiai kaime sulaikė 21-erių savo šalies pasą turėjusį vietnamietį. Iš viso per šias paieškas VSAT pareigūnai sugaudė 10 vietnamiečių (9 vyrus ir moterį) bei du čečėnus. Šiems Ignalinos rinktinės pasieniečiai dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Vietnamiečiams ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. 

Rugsėjį tai jau trečias atvejis, kai Ignalinos rinktinės pasieniečiai sulaiko neteisėtai į Lietuvą bandančius patekti nelegalius migrantus iš Vietnamo, kuriuos lydi čečėnų tautybės Rusijos piliečiai. Iš viso šiemet VSAT pareigūnai sulaikė 131 Vietnamo pilietį, bandžiusį nelegaliai patekti į Lietuvą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje