Skip to content

Be paramos, senjorai, neliksite

Redakcija gavo graudų laišką iš Ceikinių sen. Jį parašė Pranė Miklaševičienė, gyvenanti Čižiškių k., bet paskambinusi tikino, kad tai kolektyvinis kelių žmonių laiškas ir primygtinai prašė jį išspausdinti. Ceikinietė rašo:

„Esame labai nuliūdę Ceikinių pensininkai žemdirbiai, kad greitai jau negalėsime valgyti savo šviežio pienelio ir kiaušinėlių, nes mums, pensininkams, nepadeda nei šieno pjauti, nei jo parvežti. Seniūnija neturi rinktuvo, vartytuvo, tik traktorių. Laimei, Ceikiniuose išsirinkome gerą seniūnaitį Kęstutį Čepulį, tai jis šiemet padėjo ir nušienauti, ir išdžiovinti, ir suvežti šieną.

Valdžia iš kaimo žmogaus atėmė ir sveikas kiaules, visas išpjovėme ir dabar neturime savo mėsytės. Gal jau greitai ir vištelių negalėsime auginti, nes savo žemėje negalėsime sėti javų. Vėlgi, juos nėra kam iškulti. Anksčiau seniūnija turėjo kombainą ir gerą kombainininką Zenoną Maskoliūną, dabar kombaino jau neturi. Norint iškulti 40–50 arų javų, kombaino kartais tenka ieškoti net Švenčionių r. Tačiau, mūsų laimei, ir Rubelninkuose gerą seniūnaitį Raimondą Sergedą išrinko, tai jis šiemet atvažiavo ir iškūlė mūsų javus. Bet kaip bus kitais metais, sėsime juos ar ne, nežinome, todėl labai liūdime.

Mes, pensininkai, tariame nuoširdų ačiū abiems seniūnaičiams Kęstučiui ir Raimondui. Linkime jiems sveikatos, meilės ir Dievo palaimos.“

Pagarbiai,

Čižiškių gyventojai

P. S. Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius patikino, kad seniūnija visiems pagal galimybes padeda ir padės darbus nudirbti. Neturint savos technikos, ji surandama kitur. Seniūnijos kombainas buvo senas, išlaikymas brangus, o jo poreikis vis mažėjo, nes javų seniūnijoje sėjama mažai. Kartais vykimas į kokį kaimą iškulti keliasdešimt arų kainuodavo brangiau, nei žmogus susimokėdavo už paslaugą. Paskutiniais kombaino laikymo metais su juo buvo nupjauta ir iškulta tik 6 ha javų, todėl jį perdavėme Rimšės seniūnijai, kur poreikis 30 ha. „Ceikiniuose ūkininkai turi du kombainus, dar vienas yra Rimašiuose, tad problemos nematau, nes tie ūkininkai pensininkams visada mielai padeda derlių sudoroti. Žmonės gal labiau nepatenkinti pasikeitusia apmokėjimo už kūlimą tvarka. Mat kai kombainą turėjo seniūnija, už paslaugą galima buvo susimokėti dalimis per kelis mėnesius, tarsi išsimokėtinai. Dabar, žinoma, ūkininkui reikia mokėti iškart visą sumą“, – sakė seniūnas.

Antra vertus, malonu, kad žmonės džiaugiasi gerais seniūnaičiais. Ką jie daro, daro su seniūno žinia ir pritarimu, nes jam yra pavaldūs. Tad, mieli senjorai, tik sveikatos dar turėkit visiems darbams ir planams. Be paramos neliksite.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje