Skip to content

Paprastos tiesos, labai palengvinančios gyvenimą

MI informacija

Internete klajoja daugybė bevardžių citatų apie sėkmingą gyvenimą, tobulus santykius, lengvus pinigus, ir pan. Pasirinkau vieną feisbukinių gyvenimo tiesų rinkinį ir peržiūrėjau per sąmoningo žmogaus prizmę. Pirmiausia tokį nedidelį eksperimentą dariau sau dėl smagumo, bet įžvalgos išėjo įdomios ir nusprendžiau jomis pasidalinti ir su Mūsų Ignalina skaitytojais.  

FB balsas: patinka – sakyk.

V.K. patinka – sakyk. Žmonėms patinka pagyros, patinka būti įvertintiems ir pastebėtiems. Kad komplimentas pasiektų tikslą, jis pirmiausia turi būti nuoširdus. Netikri, išpūsti meilikavimai, pataikavimai tik sukels atvirkštinį efektą.

FB balsas: nepatinka – sakyk.

V.K. nepatinka – sakyk. Bet prieš sakydamas gerai pagalvok, kokią kito žmogaus reakciją galėtų sukelti tavo žodžiai. Atviras (ir tai su rezervu) gali būti tik su labai artimais žmonėmis. Puiku, jeigu tam reikalui pasitelksi humoro jausmą.   

FB balsas: ko nors ilgiesi, paskambink, susitik.

V.K. ko nors ilgiesi, paskambink, susitik. Bet atmink, kad savo jausmus verta išsakyti tik tiems, kurie to verti. 

FB balsas: kas nors neaišku – klausk.

V.K. kas nors neaišku, klausk. Bet tik tada, jei jauti, kad tau bus nuoširdžiai atsakyta. Kitu atveju tai bus nereikalingas laiko gaišimas ir jėgų, energijos švaistymas.

FB balsas: nori susitikti – pakviesk.

V.K. nori susitikti, pakviesk. Išdidumas šiuo atveju nereikalingas.  

FB balsas: ko nors nori – paprašyk.

V.K. ko nors nori – paprašyk, jeigu jauti, kad tavo noras bus išgirstas.

FB balsas: nori, kad tave suprastų – paaiškink.

V.K. nori, kad tave suprastų, – tiesiai ir aiškiai pasakyk, ko nori. Ir pasitikslink, ar tave teisingai suprato.

FB balsas: jei esi kaltas, iškart pripažink ir neieškok pasiteisinimų.

V.K. komentaras: jei esi kaltas, prisipažink ir atsiprašyk.

FB balsas: visada prisimink, kad kiekvienas turi savo tiesą, ir ji dažniausiai nesutampa su tavąja.

V.K. komentaras: prisimink, kad kiekvienas turi savų interesų ir dažnai jie būni skirtingi. Bet atmink, kad tavo laisvė negali užgožti kito laisvės, ir atvirkščiai.

FB balsas: nebendrauk su kvailiais.

V.K. komentaras: nebendrauk su kvailiais: nuolat nelaimingais, viskuo nepatenkintais, paskalų nešiotojais ir tais, kurie džiaugiasi, kai kaimyno namas dega. 

FB balsas: svarbiausia gyvenime mylėti, visa kita išeis savaime.

V.K. komentaras: gyvenime labai svarbu mylėti, bet visa kita tikrai neišeis savaime. Visa kita reikia susikurti pačiam.

FB balsas: keblumai yra tik žmogaus galvoje.

V.K. komentaras: problemos yra tik žmogaus galvoje, ne išorėje.

FB balsas: pasaulis nei blogas, nei geras, jam visiškai tas pats, esi tu jame ar ne.

V.K. komentaras: pasaulis nei blogas, nei geras, ir jam svarbu, kad tu jame būtum ir gyventum laimingai. Labai laimingai.

FB balsas: pasistenk išpešti malonumą iš kiekvieno įvykio.

V.K. komentaras: pasistenk pamatyti teigiamus dalykus kiekviename ne tokiame teigiamame dalyke. Tai geriausia gyvenimo strategija, kokią tik gali pasirinkti. Akivaizdu, kad tekstą rašęs žmogus yra malonumų ieškotojas. Savaime nėra blogai siekti malonumo, bet jei pasitenkinimas tampa pagrindiniu tikslu, jis sunaikina malonumų ieškotoją, nes ne jis valdo savo aistras, o aistros jį. Nepažįstu nė vieno malonumų ieškotojo, kuris pasiekė ko nors išties reikšmingo savo gyvenime.

FB balsas: nuolat prisimink, kad kito gyvenimo neturėsi.

V.K. komentaras: prisimink, kad kito gyvenimo neturėsi, todėl nešvaistyk jo nemėgstamoms studijoms ar darbui ir nemylimiems žmonėms. 

FB balsas: nebūk nuobodybė.

V.K. komentaras: jeigu nori būti nuobodybe – būk. Nė vienas žmogus pasaulyje tau negali paaiškinti, kokiu tau būti ar nebūti. Tai tik tavo šventas reikalas. Problema tik tuomet, jei būdamas vienoks ar kitoks jautiesi blogai. Tokiu atveju turėtum pagalvoti, ką reiktų padaryti, kad jautumeisi kitaip.

FB balsas: nežiūrėk televizoriaus, yra ką įdomiau nuveikti.

V.K. komentaras: nežiūrėk televizoriaus, geriau paskaityk knygą, išeik pasivaikščioti ar nusišypsok pikčiausiam kaimynui.

FB balsas: žinok, kad niekam nieko neprivalai.

V.K. komentaras: žinok, kad niekam nieko neprivalai, bet pasaulis būtų gražesnis, jei galvodamas apie save, šiek tiek pagalvotum ir apie kitą.

FB balsas: nepamiršk, kad tau niekas nieko neprivalo.

V.K. komentaras: nepamiršk, kad tau niekas nieko neprivalo, bet pasaulis būtų gražesnis, jei tau einant su pilnais krepšiais kažkas palaikytų duris, o ne užtrenktų jas prieš nosį.

FB balsas: negailėk pinigų malonumams.

V.K. komentaras: negailėk pinigų savęs tobulinimui, nes tai yra pati geriausia investicija. Tavo talento, žinių, įgūdžių, patirties niekas (nei konkurentai, nei godūs giminaičiai, nei stichija, nei badas, nei maras) negali atimti.

FB balsas: gyvenime visada pasikliauk tik savimi.

V.K. komentaras: gyvenime verta pasikliauti tik savimi. Negalvok, kad kažkas (valdžia, darbdavys, vyras ar močiutė) tau turi kažką (darbo, pinigų, galimybių) duoti. Viską, ko tik nori (mėgstamą darbą, sėkmingą verslą, didelius pinigus, namą su terasa ar puikų automobilį) ir kas tau svarbu, gali susikurti ir pasiekti pats.

FB balsas: tikėk ne pažadais, o savo pojūčiais.

V.K. komentaras: tikėk ne tuo, ką girdi, o tuo, ką matai (stebėk kito kūno kalbą) ir jauti (leisk kalbėti savo intuicijai).

FB balsas: jeigu tavo nuotaika bloga, pagalvok, kad kai numirsi, tai nė jos neturėsi…

V.K. komentaras: jeigu tavo nuotaika bloga, tai tik nuo tavęs ir priklauso, ar ji ir toliau bus bloga, ar pakeisi ją į gerą. Savo nuotaikas (emocijas, jausmus) mes galime kontroliuoti patys, nes mūsų mintys, o ne išorės įvykiai sukelia mūsų jausmus.

FB balsas: gyvenk šiandien, nes vakarykštės dienos jau nėra, o rytojaus gali ir nebūti.

V. K. komentaras: vakarykštės dienos nesėkmes priimk kaip pamokas ir pasimokyk iš jų. Šiandien padaryk nors vieną, kad ir mažą žingsnį dėl geresnės ateities. Nes, kaip sakė M. Gandis: „Rytojus priklauso nuo to, ką darome šiandien.” O praeitį pamiršk. 

FB balsas: žinok, kad šiandien yra pati geriausia tavo gyvenimo diena.

V. K. komentaras: žinok, kad šiandien yra pati geriausia tavo gyvenimo diena. Gyvenk šiandien, čia ir dabar. Neatidėliok nei dienų, nei darbų, nei apkabinimų, nei paties gyvenimo. 

O dabar išsikirpk mano tekstą, pasidėk matomoje vietoje ir kiekvieną rytą pradėk su šituo sąrašu. Sėkmės!

Jeigu nori kiekvieną savaitę gauti įdomių istorijų iš mano gyvenimo, iš susitikimų su puikiais žmonėmis, naudingų minčių iš gerų filmų ir knygų, garsių žmonių įžvalgų, dar daugiau įkvėpimo, arba jeigu kyla noras pasidalinti mintimis perskaičius mano straipsnį, parašyk man el. p. vilma.kard@gmail.com. Nuoširdžiai laukiu tavo laiško. Drąsiau!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here