Skip to content

Sveiko gyvenimo simbolis – ant jūsų stalo

Skaitytojų pageidavimu praėjusiame laikraščio numeryje rašėme, kaip ir kur galima apsirūpinti natūraliomis sultimis iš sode užderėjusių obuolių. Tąkart pristatėme Pelenių (Grikiapelės) kaime įsikūrusį sulčių spaudimo punktą. Šiandien viešėsime Kazokinėje.

Mus pasitikęs jau ne pirmus metus punkte dirbantis Tomas Berlinskas iškart parodė pirmuosius darbo rezultatus – išrikiuotos nepaprastai spalvingos ir patrauklios naujausio modelio pakuotes ką tik išspaustoms ir pasterizuotoms sultims. „Iki šiol sultis spaudėme tik šaltuoju būdu, o dabar štai jau pradėjome ir pasterizuotas. Kaip matote, iki 80 laipsnių karščio pakaitintos sultys vakuojamos į specialius, šiuolaikiško dizaino ir labai patogius maišelius su integruotu čiaupu. Namuose žmonės dažniausia sultis perkaitina ir jos praranda ne tik didžiąją dalį naudingų medžiagų, bet pasikeičia ir jų skonis. Žinoma, jūsų sulčių skonis priklauso ir nuo obuolių.

Mes dirbame penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 7 iki 18 val. Klientai renkasi „gyvoje eilėje“, nes iš anksto telefonu nieko neregistruojame, kadangi pageidaujančių išties labai daug. Tokie jau metai. Klientai obuolius palieka, o mes, pagaminę sultis, jiems paskambiname telefonu. Užsakovas paruoštas sultis turi pasiimti tą pačią dieną“, – komentuoja Tomas.

Pasak licenciją turinčio ir legaliai veikiančio punkto savininko Tomo, sultis iš obuolių spausti planuojama iki spalio vidurio, tačiau viskas priklausys nuo gamtos sąlygų ir žmonių poreikių.

Kaip jau minėjo Tomas, sulčių spalva, skonis ir kiekis priklauso nuo obuolių. Pristatėme vieną maišą obuolių. Iš jų gavome 6 pakelius sulčių po 5 l. Vieno pakelio kaina – 2,8 Eur. Tokiose pakuotės, atidarius ją, sultys išlaikomos iki 3 mėnesių, o neatidarytos galioja 12 mėn.

Pasidomėjome ir kur dedamos obuolių atliekas. Pasirodo, jais vaišinami miško žvėrys. Obuolių likučiai presuojami į specialius ir sandarius maišus ir užrišami. Ten jie fermentuojasi ir negenda. O štai žiemą žvėrims jie tampa ir maistu, ir vitaminų šaltiniu.

Obuolių sultys laikomos sveiko gyvenimo simboliu. Jomis ne tik malšiname troškulį. Šios sultys, geriamos grynos arba skiestos šalta kmynų ar mėtų arbata, puikiai atgaivina ir aprūpina organizmą reikalingomis medžiagomis. Be to, šios pačios populiariausios sultys yra nekaloringos, jose daug geležies, todėl padeda esant mažakraujystei. Jas geriant, galima atsikratyti kepenyse susikaupusių akmenų. O sultyse esantys pektinai valo iš organizmo toksinus.

Obuolių sultys gali padėti rūkaliams, taip pat žmonėms, kurių silpnesni plaučiai ar nuolat kankina bronchitas. Jos stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, valo iš organizmo sunkiuosius metalus ir kitas nereikalingas medžiagas. Jose esančios rūgštys lėtina organizmo senėjimą. Šių vaisių sultys padeda apsisaugoti nuo disbakteriozės ir ją gydyti.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje