Skip to content

Biatlono vasaros čempionatai Ignalinos žiemos sporto centre

Audronė TRAPIKIENĖ

Pasigyrus, kad neseniai teko stebėti biatlono varžybas, neretas kraipo galvą: juk tai – žiemos sporto šaka, tad argi gali vykti nesant sniego? Taip, ir šiltuoju metu galima išbandyti savo jėgas biatlono trasoje, tik skriejant ne slidėmis, o besniegiam sezonui pritaikytomis riedslidėmis.

Rugsėjo 9–11 d. Ignalinoje  vyko Lietuvos vasaros biatlono čempionatas. Vyrų 10 kilometrų sprinto nugalėtoju tapo anykštėnas V. Strolia. Ignalinietis T. Kaukėnas užėmė antrąją vietą. Moterų 7,5 km grupėje laimėtoja tapo N. Kočergina iš Visagino, o antroji vieta atiteko N. Paulauskaitei, atstovavusiai SK ,,Vilimeksas“. Vaikinų 7,5 km lenktynėse nenugalimas buvo ignalinietis J. Mačkinė, o antoji vieta atiteko taip pat ignaliniečiui D. Bieliniui. Merginų 6 km grupėje greičiausia buvo Ignalinos kultūros ir sporto centrui atstovaujanti V. Kutkauskaitė, o visaginietė A. Jesipionok liko antra. 2001–2002 amžiaus grupėje 5 km rungties nugalėtoja tarp mergaičių tapo V. Romanova iš Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos, tarp berniukų – anykštėnas L. Žukauskas, 4 km mergaičių grupės nugalėtoja tapo taip pat Anykščių atstovė V. Kapancova.

Persekiojimo lenktynėse 12,5 km rungtyje nugalėtojo pozicijų neužleido V. Strolia, o 10 km tarp moterų – N. Kočergina. Įveikiant 10 km atstumą tarp vaikinų pirmavo anykštėnas L. Banys. 8 km lenktynėse V. Kutkauskaitė vėl buvo pirmoji, kita ignalinietė R. Dindaitė laimėjo trečiąją vietą, o tarp vaikinų pirmąją vietą iškovojo D. Dinda (Ignalinos KSC), antrąją – A. Teteriukovas (Ignalinos KSC). 6 km lenktynėse pirmavo V. Romanova ir anykštėnas L. Žukauskas, 5 km etape greičiausia buvo V. Kapancova.

Turėję neilgą laiko tarpą atsikvėpti dalis varžovų vėl susirinko senojoje Ignalinos šaudykloje į Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų biatlono čempionatą. Kai kurie iš jų dar tik kaupė dalyvavimo varžybose patirtį ir startavo be konkurencijos, mokydamiesi susikoncentruoti bei paskirstyti savo jėgas rungtyse. D grupės berniukų 3 km lenktynėse greičiausias buvo M. Griniuk (Vilniaus rajono sporto mokykla), merginų – ignalinietė D. Šerėnaitė. C grupės 4 km lenktynėse pirmavo V. Romanova (Vilniaus rajono sporto mokykla) ir L. Žukauskas (Anykščių KKSC sporto klubas ,,Vėtrungė“). Jaunučių 5 km rungtynių nugalėtojo vardą iškovojo visaginietis M. Fominas, bet galime džiaugtis ignaliniečio A. Teteriukovo iškovota antrąja, o J. Mačkinės – trečiąja vietomis. Jaunučių B grupės nugalėtoja tarp mergaičių buvo L. Banaitytė iš Anykščių. Jaunių A grupėje pirmąsias vietas iškovojo visaginietė A. Jesipionok ir N. Romanov (Vilniaus rajono sporto mokykla), o Ignalinos KSC atstovas R. Šimkūnis buvo antrasis.

Kadangi gyvename krašte, garsėjančiame senomis biatlono tradicijomis, gal ir norėtųsi, kad jaunieji sportininkai būtų daugiau prizinių vietų iškovoję, bet matant šią sporto šaką pasirinkusių naujokų azartą ir trenerių pastangas galima tikėtis, kad pergalių dar bus – tereikia tik būti kantriems ir lukterėti metus kitus.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here