Skip to content

Rugsėjo 21-oji diena – diena be žuvusiųjų kelyje

MI informacija

Šių metų rugsėjo 21-ąją Europos kelių policijos tinklas TISPOL yra paskelbęs Europoje diena be žuvusiųjų kelyje, inicijavęs projektą EDWARD (Europe Day Without A Road Death). Šio projekto tikslas – atkreipiant dėmesį į eismo saugumą keliuose, vykdyti įvairias prevencines priemones, siekiant, kad rugsėjo 21 d. Europos keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Prisidėdama prie projekto EDWARD, Lietuvos kelių policijos tarnyba, kartu su Lenkija, Latvija, Estija, Švedija ir visų Lietuvos policijos kelių policijos padaliniais rugsėjo 21 d., 8–17 val., keliuose vykdys plataus masto specialiąją tarptautinę policinę priemonę. Priemonės metu policijos pareigūnai vykdys sustiprintą eismo kontrolę, siekdami išaiškinti ir užkardyti labiausiai avaringumą įtakojančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Policijos pareigūnai tikrins vairuotojų blaivumą, kontroliuos pavojingai ar chuliganiškai važiuojančias transporto priemones, eisme dalyvaujančių automobilių techninę būklę, krovininio transporto vairuotojų važiavimo ir poilsio režimo, pervežamų krovinių saugumo reikalavimų laikymąsi.

Rajono policijos komisariatas informuoja, kad per šiuos metus rajone įvyko 3 eismo įvykiai, kuriuose 1 žmogus žuvo, o 4 asmenys buvo sužaloti (2 vairuotojai, 2 dviratininkai ir pėsčiasis).  Lyginant eismo įvykių skaičių su 2015 m., jų įvyko 7 (12 sužeista: iš jų 4 vairuotojai, 7 keleiviai ir pėsčiasis, žuvo – keleivis), 2014 m. – 9 eismo įvykai (14 sužeista: iš jų 9 keleiviai, dviratininkas ir 4 vairuotojai, tačiau žuvusiųjų nebuvo). Dažniausia eismo įvykio kilimo priežastimi tampa vairuotojų  nepasirinktas saugus ar viršytas leistinas greitis. Džiugu, kad vairuotojai tampa atsakingesniais, kadangi šiais metais dėl neblaivių vairuotojų kaltės neįvyko eismo įvykis, kurio metu būtų žuvęs arba sužalotas asmuo.

Europos kelių policijos tinklo TISPOL duomenimis, Europos keliuose kasdien žūsta 70 žmonių, kiekvieną dieną eismo įvykiuose sunkiai sužalojama 370 žmonių.

Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu, laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą. Pastebėję daromus šiurkščius pažeidimus, nelikite abejingais ir apie tai kuo skubiau praneškite pareigūnams bendruoju pagalbos centro telefonu 112. Policija ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje