Skip to content

„Auksinių protų“ traukinys pajudėjo

Jonas BALTAKIS

Praėjusį antradienį Ignalinoje startavo A. Valinsko ir A. Tapino žaidimo „Auksiniai protai“ dvylikos turų maratonas. Pirmasis žaidimas buvo neįskaitinis, skirtas „apšilimui“ ir susipažinimui, tačiau vyko griežtai pagal taisykles. 

„Žuvėdroje“ susirinko net 9 komandos, pasivadinę vardais, vienas už kitą „mandresniais“ (žiūrėkite rezultatų lentelėje).  Klausimai gana sunkūs, nepalyginamai sudėtingesni, nei buvo „Europrotuose“, tačiau jie „užsukti“ taip, kad kiekviename klausime yra užuominų atsakymui. Bet reikia greitos reakcijos, nes jam rasti skirta minutė. Vieną vakaro žaidimą sudaro 5 turai. Keturiuose turuose yra po 10 klausimų (po 2 taškus už atsakymą) ir papildomas klausimas, vertas 4, 6, 8 arba 10 taškų. Komanda pasirenka, į kurį papildomą klausimą atsakyti, nes leidžiama tik į vieną. Jei atsakei už 4 taškus (6 ar 8), kituose papildomuose jau nedalyvauji. Gali praleisti mažesnės vertės klausimus ir tikėtis atsakyti į brangiausią. Antradienį trys komandos atsakė į 4 taškų vertės klausimą, kitos mėgino atsakyti į sudėtingesnius, bet niekam nepavyko. Viename žaibo ture yra 20 klausimų, jų atsakymams skiriama po 20 sekundžių. Kiekvienas vertinamas 1 tašku. Šįkart žaibo turas buvo skirtas pasakų herojams, tad teko prisiminti ir vaikystę.

Antradienį žaidimas užtruko ilgiau nei tris valandas, nes gana daug laiko sugaišta aiškinant taisykles. Šiandien viskas turėtų vykti sparčiau. Komandoje gali būti nuo 2 iki 9 žaidėjų, tačiau tik „Auksinių šprotų“ komandoje žaidė 3, kitose po 5–6 žaidėjus. Iš devynių dalyvaujančių komandų, trys – „Tie patys“, „Eurošprotai“ ir „IPA ir prieteliai“ (arba policijos asociacija) – žaidimų senbuviai, dalyvavę ir ankstesniuose protų mūšiuose. Nauja komanda iš Vidiškių „Varnys“ ir dar 4 gimnazistų komandos, viena kurių, blaivia galva neištariamu pavadinimu, ir laimėjo bandomąjį žaidimą. Komandą sudaro vien merginos, joms atiteko „Mūsų krautuvėlės“ įsteigtas prizas – riešutų maišas.

Žaidimui teisėjauja Rytis Kajėnas, kuris klausimus ir atsakymus iš Vilniaus gauna prieš pat žaidimą, vertina komandų atsakymus, juos po žaidimo siunčia į Vilnių. Viskas vyksta internetu. Atsakymas turi būti visiškai tikslus, taip kaip užrašyta. Mūsų komanda („Tie patys“) taip „sudegino“ kelis taškus, šalia atsakymo žodžio prirašydami dar esą patikslinantį žodelį. Žaidimą veda, klausimus užduoda (jie rodomi ir ekrane) nepakeičiamas protmūšių vedėjas Eimantas Ramanauskas.

Rugsėjo 27 d., 19 val., vyks jau pirmasis įskaitinis žaidimas. Gal dar kas nori prisijungti? Laukiame.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here