Skip to content

Diena be automobilio Ignalinoje

Audronė TRAPIKIENĖ

Jau nuo 2001 m. Lietuva prisidėjo prie valstybių, rugsėjo 22-ąją mininčių Tarptautinę dieną be automobilio. Pagrindiniai šios akcijos organizatoriai mūsų mieste tradiciniai – tai Ignalinos rajono sveikatos biuras, kvietęs į akciją „Rinkis dviratį vietoj automobilio“ ir Ignalinos kultūros ir sporto centras, organizavęs tradicines bėgimo varžybas (beje, Ignalinos rajono sveikatos biuras taip pat prisidėjo dovanomis).      

 Lyg tyčia, oras tomis dienomis anaiptol nebuvo palankus pėsčiomis kulniuoti arba dviračio pedalus minti. Dar ir peršalimo virusas negailestingai puldinėja ignaliniečius pastaruoju metu. Gal dėl to, o gal ir dėl kitų priežasčių važiuoti 12 kilometrų distanciją nebuvo daug norinčių. Na, o nepabūgusieji su gamta ir savimi pasigalynėti grožėjosi rudenėjančiomis apylinkėmis, pasirodžiusia ryškiaspalve vaivorykšte ir planavo būtinai šią akciją tęsti kitais metais.

Į bėgimo varžybas susirinkę dalyviai (jų buvo 62), ypač jaunesnieji, buvo energingai nusiteikę. Aplink skambėjo trenerių patarimai ir šurmulys tarsi prieš patį rimčiausią pasaulinį maratoną. Na ir kas, kad kai kurie mokinukai dar nebuvo priaugę iki bėgimo marškinėlių ir skendėjo juose – svarbu ne ūgis ir amžius, o ryžtas. Suskirstyti į amžiaus grupes ir išklausę Ignalinos kūno kultūros ir sporto skyriaus specialisto Manto Ilgūno nurodymus mokiniai iškūrė į trasą.

Šįkart greičiausieji bėgikai buvo:tarp 2000–2001 m. gimusiųjų berniukų – Jokūbas Mačkinė, 2002–2003 m. gimusiųjų berniukų – Deividas Rapoportas, mergaičių – Adrija Skudutytė, tarp 2004–2005 m. gimusiųjų berniukų – Vytenis Butkūnas, tarp 2006–2007 m. gim. berniukų – AndrejusSmoliaras, mergaičių – Gintarė Bernatavičiūtė, tarp 2008–2009 m. gimusiųjų berniukų – Ignas Antonovas, mergaičių – Gabija Česokaitė.

Kiek vėliau į trasą leidęsi bėgikai jau buvo ir vyresni, ir ramesni. Jie teigė besivaržantys ne dėl vietos ar nugalėtojo titulo, o tam, kad judėdami geriau jaustųsi ir populiarintų bėgimą. Prieš startą jie dalijosi pokštais ir švytėjo šypsenomis, o grįžę aktyviai palaikė plojimais skirtingų amžiaus grupių nugalėtojus: Romualdą Bagdonienę, Viktorą Juršį, Jurgitą Christiansen, Pavelą Kirilovą, Ramintą Dindaitę ir Deimantą Kliševičių.

Nespėjote prisijungti prie Tarptautinės dienos be automobilio akcijų? Ne bėda – tą padaryti galite kitais metais arba judėdami ekologiškai kuo dažniau.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here