Skip to content

Skelbiama akcija „Kūrenkime saugiai“

MI informacija

Kaip ir kasmet, prasidedant intensyviam šildymo sezonui, visos priešgaisrinės tarnybos šalyje skelbia akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – daugiavaikėms bei socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams. Šios akcijos metu priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kartu su savivaldybių administracijų atsakingais darbuotojais, lanko minėtas šeimas, atkreipdami jų dėmesį į būstuose naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę, pataria, kaip juos saugiai eksploatuoti, ieško galimybių praktiškai padėti suremontuoti netvarkingas krosnis, išvalyti dūmtraukius.

Ilgametė praktika bei statistika rodo, kad šaltuoju metų laiku dauguma gaisrų kyla dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Ignalinos rajone 2015–2016 m. šildymo sezono metu gaisrų kilo net 11 gyvenamųjų namų. Tad ugniagesiai ragina visus mūsų miesto bei rajono gyventojus, jei baiminatės ar abejojate dėl savo namuose esančių šildymo įrenginių patikimumo bei saugumo, kreipkitės tiesiogiai į Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnus (Taikos g. 15, Ignalina, tel. (8 386) 50605, 50607, 8 614 68845), kurie visuomet pasirengę suteikti konsultacijas gaisrinės saugos klausimais dėl krosnių, dūmtraukių, elektrinių šildymo prietaisų eksploatavimo, taip pat galite paprašyti, kad minėti pareigūnai atvyktų pas jus į namus ir juose įrengtą šildymo įrangą apžiūrėtų vietoje. Už ugniagesių vizitą mokėti tikrai nereikės, už rastus pažeidimus piliečiai baudžiami nebus.

Dar kartą primename visiems bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse nustatytus reikalavimus, kurių laikantis kūrenama krosnis netaps gaisro jūsų namuose priežastimi:

* kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti 700×500 mm dydžio nedegų pagrindą;

* šildymo sezono metu, ne rečiau, kaip kartą per tris mėnesius, būtina išvalyti suodžius iš dūmtraukių. Labai svarbu palėpėse nubalinti dūmtraukius (jei tokiame dūmtraukyje atsiras įtrūkimas ar plyšys, jis bus lengvai pastebimas);

* įsigykite bei gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų detektorius, kurie įspės apie gaisro pavojų.

Eksploatuojant šildymo įrenginius draudžiama:

* laikyti kurą prie pakuros;

* įkurti  degiais skysčiais;

* kūrenti atidarytomis pakuros durelėmis;

* kūrenti malkomis ilgesnėmis už pakurą;

* naudoti vėdinimo kanalus dūmams šalinti;

* palikti be priežiūros kūrenamas krosnis, židinius ar leisti juos prižiūrėti mažamečiams vaikams;

* džiovinti ir laikyti degias medžiagas prie krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. 

 Pavojinga šalia krosnies statyti baldus, laikyti bet kokius daiktus. Arčiau negu 1 metro atstumu nuo krosnies esantys daiktai gali įkaisti ir suliepsnoti. Nedidelis gaisro židinys jau per 30 sek. gali tapti nekontroliuojamas, po 2 min. kyla pavojus gyvybei, o per 5 min. ugnis gali apimti visą namą. Jeigu gaisro visgi nepavyko išvengti, svarbiausia prisiminti Bendrojo pagalbos centro telefono numerį 112, kuriuo nedelsiant galima iškviesti pagalbą nelaimės atveju.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje