Skip to content

Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų – du ignaliniečiai

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną – Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vykusioje šventinėje ceremonijoje pasveikinti jubiliejinio – dešimtojo – Konstitucijos egzamino nugalėtojai. Du iš jų ignaliniečiai. Tai teisininkas Eugenijus Gaščenka (beje, „Mūsų Ignalinos“ bendradarbis – red. past.), egzaminą laikęs internetu, ir Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos septintokas Matas Kovalevskis. Ceremonijoje iš viso pagerbti  27 egzamino nugalėtojai, iš jų 13 įvairaus amžiaus moksleivių. Šiais metais egzamine dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, kuris viršijo 32 tūkstančius. Lietuvos piliečiai varžėsi grupėse pagal savo amžių ir teisinį išsilavinimą. Pirmą kartą dalyvavo ir aklieji. Iš Ignalinos rajono egzamine savo žinias išbandė 13 suaugusiųjų ir 144 mokiniai.

Ceremonija buvo išties iškilminga. Ji pradėta Lietuvos Respublikos himnu, kurį atliko mažieji „Ąžuoliuko“ choro solistai. Susirinkusius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovės teigimu, visi, kurie per pastarąjį dešimtmetį laikė egzaminą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, kuria nepaprastą, patriotišką ir pilietišką bendruomenę. „Mokytis tenka nuolat – kad ir kas būtume. Prezidentas ar abiturientas, profesorius ar studentas. Konstituciją dažnai vadiname pagrindiniu šalies įstatymu, tačiau galime vadinti ir nesenstančiu vadovėliu, kurį – neabejoju – prieš egzaminą daug skaitėte. Pagal jį jau 24-erius metus vairuojamas mūsų valstybės laivas. Kad nenukryptume nuo nepriklausomos ir demokratiškos Lietuvos kurso, tenka vis iš naujo jį pasitikrinti pagal Konstituciją“, – teigė šalies vadovė. Kiekvienam nugalėtojui Prezidentė D. Grybauskaitė dovanojo jos pasirašytas Konstitucijos knygas.

Ceremonijoje taip pat kalbėjo ir padėkas bei dovanas laimėtojams įteikė Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Sveikinimus išsakė Lietuvos Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir naujienų portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here