Skip to content

Antalksnės apylinkes papuošė įspūdinga skulptūra „Kelininkas“

Lina RAGINYTĖ

Mes visi vieni kitiems esame dovanos. Vieni suteikiame kitiems džiaugsmo, kiti – skausmo, vieni padeda praklupti,  o kiti – atsitiesti. Taip ir einame per gyvenimą, laikydamiesi kits kito. Mūsų krašte dalijimosi prasme – dosniausi menininkai. Tai jie, nepailsdami mintimis, idėjomis ir įžvalgomis, sukoncentruotomis savo kūryboje, nepamatuojamais turtais nužarsto mūsų gyvenimą. Kai jau atrodo, kad nieko naujo nepamatysi ir niekuo nenusistebėsi – jų dėka netenki amo.

Visai neseniai kelyje Šakarva–Antalksnė–Kirdeikiai, prieš pat Antalksnę, 6-ame km, esančioje poilsio aikštelėje „apsigyveno“ žavus trijų metrų aukščio metalinis vyrukas, ridenantis akmenį.

„Kartą mane užkalbino Ignalinos kelių tarnybos viršininkas Vaiduolis Taraškevičius. Ne apie orą, apie reikalą kalbėjomės. Kadangi pagal projektą sumanyta atnaujinti Kelių tarnybai priklausančią poilsio zoną – sustojimo ir apžvalgos aikštelę, sumanyta ne tik įrengti būtinus objektus, bet papuošti ir kuo nors išskirtiniu. Kadangi arčiausiai gyvenantis menininkas buvau aš, tad Vaiduolis ir pasiūlė drauge visiems įsiamžinti – kelininkams ir antalksniškiams. Kelių minučių greičiu praskriejo mintis – čia turi stovėti ir senus laikus menantis akmenis nuo kelio ridenantis kelininkas. Į pagalbą pasikviečiau draugą Joną Grundą. Ir nors labai prašiau tik pastovėti šalia, jis nenustigo vietoje ir vis tiek pridėjo rankas prie skulptūros“, – šmaikščiai apie rimtus dalykus pasakoja Raimondas Žievys.

Aikštelėje pastatyta skulptūra „Metalinis kelininkas“ yra maždaug 3 metrų aukščio. Šalia jos atvežtas akmuo iš laukų, esančių tarp Mozūriškės ir Linkmenų, sveria 6,5 t. Akmenį atvežė kelininkai, o skulptūrą – Raimondas su Jonu, pasitelkę specialiąsias pajėgas.

Pirmą kartą lankantis prie skulptūros net nekilo mintis, kad tai ne šiaip skulptūra. Kai Raimondas išdavė paslaptį, jog ji nepaprasta, smalsumas nuginė antrą kartą. Pasak Raimondo, ji turinti garsinį judesį, kuris prailgina gyvenimą. Nebloga intriga? Iškart pasakysiu, kad glostyt to „vyruko“ neverta, nes jis metalinis ir šaltas. Pasitelkite vaizduotę ir ieškokite galinčio skambėti paslėpto varpelio. Žinoma, reikia jį rasti ir pajudinti… Šimtu procentu bus prailgintas gyvenimas, nes juoko tikrai nesuvaldysite.

Surimtėkime. Ignalinos kelių tarnybos viršininko V. Taraškevičiaus teigimu, kelininkai jau sutvarkę ne vieną poilsio aikštelę, tačiau menininkų skulptūra papuošta pirmoji. „Gavę lėšų aikštelės sutvarkymui, iškirtome krūmynus, privežėme grunto, iškėlėme aikštelę beveik 1,7 m, padarėme pavėsinę, suoliukus, tualetą, pasitarę su ANP darbuotojais pasodinome lietuviškų augalų (šermukšnių, alyvų) ir Raimondo bei Jono dėka įamžinome kelininkus. Džiugu, kad šiuos darbus labai entuziastingai sutiko vietos gyventojai, jie patys iškirto krūmus savo žemės ūkio paskirties žemėje, kad aplinkui, kiek akis užmato, atsivertų gražūs apylinkių vaizdai. Dar planuojame medžiuose iškirsti vadinamuosius langus, kad atsivertų vaizdai į ežerą. Kadaise nuo šio kalno net Palūšė matydavosi. Tikimės, kad žmonės liks patenkinti mūsų visų bendru darbu, puoselės ir saugos šią vietą, tikiu, greitu laiku tapsiančią poilsiautojų, vestuvininkų ir keliautojų traukos objektu“, – sakė V. Taraškevičius.

Autorės ir Raimondo Žievio asmeninės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here