Skip to content

Atveriamas Salų etnoarchitektūrinis kaimas

MI informacija

Lapkričio 16 d. Lietuvos liaudies buities muziejus visuomenei, kultūros ir medinio paveldo specialistams, atveria Salų etnoarchitektūrinio kaimo sodybas. Restauruotuose pastatuose bus plėtojamas muziejaus regioninis padalinys pagal ekomuziejaus modelį. Tokio muziejaus tikslas – skatinti vietos bendruomenių gerovę ir darnią plėtrą, todėl jo veikla pirmiausia yra grįsta vietos gyventojų dalyvavimu. Kadangi Salų II kaimo išskirtinis bruožas – įvairialypė ūkinė veikla, restauravus muziejaus sodybas, jose bus autentiškai vystoma tradicinė buitis ir pristatoma įvairi šiai vietai būdinga ūkinė veikla: žemės ūkis, žvejyba, miško darbai.

Renginio metu pristatysime visą tvarkybos eigą: iššūkius ir sprendimus, kuriuos aptars  muziejaus architektas R. Aranauskas.  Bus kalbama ir apie būsimą muziejaus padalinio viziją – ekomuziejaus modelio įkūrimą bei pirmuosius žingsnius link autentiškos „gyvosios“ ekspozicijos. 

Skirtas laikas diskusijai ir spaudos konferencijai suteiks progą dar kartą su Kultūros ministerijos atstovais, kultūros paveldo specialistais, Aukštaitijos nacionalinio parko atstovais, muziejininkais ir vietos bendruomene aptarti lūkesčius, uždavinius,  planus, siejamus su Aukštaitijos nacionaliniame parke esančiu padriku Salų II kaimu.

Susipažinę su projekto veiklomis, išvyksime apžiūrėti ir jo rezultato – sutvarkyto Salų etnoarchitektūrinio kaimo. Nepamirškite avėti patogią, drėgmės nepraleidžiančią avalynę ir šiltus lauko drabužius!

Šis renginys yra projekto „Salų etnoarchitektūrinio kaimo dviejų sodybų sutvarkymas ir atgaivinimas“ pabaigos viešinimo renginys, kurį remia Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

Prašome atkreipti dėmesį, kad pirmoji renginio dalis vyks  Meironyse (Meiros g. 10, Gamtos mokykla). 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje