Skip to content

Informacija apie valstybinės reikšmės ir rajoninių kelių priežiūrą žiemą

MI informacija

Lietuvos valstybinės reikšmės keliais  vyksta tarptautinis, tranzitinis, turistinis ir vietinis transporto priemonių eismas. Magistraliniais, krašto ir rajoniniais keliais automobilių eismo intensyvumas yra skirtingas. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Tokia kelių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą keliuose ir yra ekonomiškai efektyviausia.

Krašto kelių priežiūra

Krašto keliai, II priežiūros lygis. 115, 248 km krašto kelių prižiūrimi pagal antrąjį priežiūros lygį (102 Vilnius–Švenčionys–Zarasai nuo 95,10 iki146,49 km, 111 Utena–Kaltanėnai–Švenčionys nuo 28,21 iki 40,90 km, 112 Ignalina–Didžiasalis nuo 0,0 iki 16,60 km, 113 Dūkštas–Visaginas nuo 0,0 iki 13,368  km, 114 Molėtai–Kaltanėnai–Ignalina nuo 41,80 iki55,63 km, 177 Visaginas–Ignalinos AE nuo 0,0 iki7,37 km). Šiuose keliuose kelių priežiūros tarnyba budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias priemones nuo 6 ik 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos prispausto sniego gali būti iki1 cm. Jei naktį susiformavo slidi kelio danga pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val. Eismas, esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 8 val. Nuo 19 iki 6 val. šie keliai nevalomi ir nebarstomi.

Krašto keliai, III priežiūros lygis. Mažo intensyvumo krašto keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis kaip 700 automobilių per parą. 28, 154 km krašto kelių prižiūrimi pagal trečiąjį priežiūros lygį (112 Ignalina–Didžiasalis nuo 16,60 iki37,134 km, 179 Dusetos–Degučiai–Dūkštas nuo 33,80 iki41,42 km). Šiuose keliuose kelių priežiūros tarnyba budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias priemones nuo 9 ik 18 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 8 val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos prispausto sniego gali būti iki 2 cm. Jei naktį susiformavo slidi kelio danga pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 10 val. Eismas, esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 12 val. Nuo 18 iki 9 val. šie keliai nevalomi ir nebarstomi.

Rajoninių kelių priežiūra

Rajoniniai keliai, I priežiūros lygis. Rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1000 automobilių per parą 17, 811 km (1409 Ignalina–Kylatrakis nuo 0,0 iki 3,158 km, 1417 Visaginas–Stašionys–Rimšė nuo 0,0 iki 10,308 km, 5348 Visaginas–Užupiai nuo 0,0 iki2,235 km ir 5349 Visaginas–Taboras nuo 0,0 iki 2,110 km) prižiūrimi pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Šiuose keliuose kelių priežiūros tarnyba budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias priemones nuo 6 ik 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 5 val. nustojus snigti. Jei naktį susiformavo slidi kelio danga  pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 9 val. Eismas, esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 10 val. Nuo 19 iki 6 val. šie keliai nevalomi ir nebarstomi.

Rajoniniai keliai, II priežiūros lygis. Rajoninių kelių pavojingi ruožai 13, 354 km (1402 Linkmenys–Šakarva nuo 0,0 iki5,601 km, 1404 Kazokinė–Ceikiniai–Mielagėnai nuo 0,0 iki 7,20 km  ir 5312 Veselava–Liaudėnai–Visaginas nuo 9,54 iki 10,093 km) prižiūrimi pagal antrąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Pirmą kartą, jeigu naktį snigo (pustė), šie keliai turi būti pabarstyti tik po lijundros arba plikšalos per 5 darbo val., baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 24 val. Nuo 18 iki 9 val. šie keliai nevalomi ir nebarstomi.

Rajoniniai keliai, III priežiūros lygis. Visi kiti rajoniniai keliai 320, 940 km prižiūrimi  pagal  rajoninių kelių trečiąjį (žemiausią) priežiūros lygį. Šie keliai nebarstomi, valomi tik pagal eiliškumą ir baigus tvarkyti krašto ir rajoninius kelius, kuriuose eismo intensyvumas didesnis nei 1000 aut./parą bei pavojingus kelių ruožus. Šiuose keliuose sningant arba pustant ant dangos gali būti sniego sluoksnis purus, bet ne storesnis kaip 20 cm. Nustojus snigti arba pustyti sniegas valomas tik pabaigus tvarkyti anksčiau minėtus kelius. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, neturi būti didesnis kaip 10 cm. Eismas, esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 48 val. Mažo intensyvumo rajoninius kelius 37, 234 km numatoma valyti užtikrinant tik išvažiuojamumą ir baigus tvarkyti visų kitų grupių kelius. Nuo 18 iki 9 val. šie keliai nevalomi ir nebarstomi.

Jeigu pūga stipri ir trunka ilgai, dalis rajoninių kelių kurį laiką gali būti nevalomi. Jie  gali būti pilnai nuvalomi maždaug per 2 dienas pasibaigus pūgai.

Esant sudėtingoms oro sąlygoms priežiūros lygiams nustatyti kokybės reikalavimai netaikomi, kai:

ilgiau kaip 6 val. sninga ir (arba) pusto;

ilgiau kaip 24 val. su pertraukomis sninga ir (arba) pusto;

įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra;

per parą kelias apledėja daugiau kaip 2 kartus;

oro temperatūra dieną nepakyla aukščiau kaip -8oC;

siaučiant pūgai ar pustant ir esant slidžiai kelio dangai, barstyti privaloma tik ypatingais atvejais,  siekiant užtikrinti transporto priemonių judėjimo galimybę.

Dalis  krašto ir rajoninių kelių ruožų nuo užpustymų apsaugota sniegatvorėmis. Eismo dalyviai žiemą, išsiruošdami į kelionę, gali sužinoti išsamią informaciją apie kelių būklę ir oro sąlygas. Dėl informacijos apie padėtį keliuose žiemos metu galima skambinti tel. (8 386) 54355 Ignalinoje. Daugiau informacijos apie kelių padėtį visoje respublikoje galima rasti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje: www.eismoinfo.lt.

Žinia, ir geriausiai prižiūrimi žiemos keliai žiemą yra pavojingesni už vasaros. Iškritęs sniegas, spustelėjęs šaltukas, net ir tariamai „švarų“ kelią paverčia slidesniu. O važiuojant per tiltus ir viadukus būti atidesniems reiktų jau dabar, nes nakties metu oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, tiltus padengia šarma, kelio danga tampa slidi.

Vairuotojai žiemai tai pat turėtų tinkamai pasirengti – pasirūpinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas: nepriekaištingai veiktų elektros sistema, įpilti žieminiai skysčiai, o svarbiausia – ratai „apauti“ kokybiškomis žieminėmis padangomis. 

Važiavimo sąlygos žiemą keliuose gali keistis kas kilometrą, todėl, nepaisant vykdomų kelių priežiūros darbų, kiekvienam vairuotojui būtina pasirinkti saugų greitį, laikytis saugaus atstumo ypač būti budriems ir geranoriškiems kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Tik tada sėkmingai pasieksite kelionės tikslą! Tikime, kad mūsų prižiūrimuose keliuose bus vis daugiau sąmoningų ir kultūringų eismo dalyvių, suvokiančių atsakomybę už save ir kitus. Savo ruožtu kelininkai pasiryžę siekti, kad būtų dar mažiau eismo įvykių, sužeistųjų ir žuvusiųjų keliuose.

Visiems eismo dalyviams linkime saugios ir malonios kelionės. Saugių Jums žiemiškų kelių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here